آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
احمدی نژاد اعلام کرد:
ملت ایران با دنیا دعوا ندارد
چهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۰۱
رئیس جمهور گفت: نیروهای داخلی در کشور باید به جای اینکه به شایعات دامن بزنند طرفدار ملت و دولت بوده و در جهت آبادانی ایران اسلامی تلاش کنند.
ملت ایران با دنیا دعوا ندارد
به گزارش هم اندیشی به نقل از مهر، محمود احمدی نژاد ظهر چهارشنبه در جمع مردم ساری در میدان شهدای این شهر با اشاره به اینکه محور اصلی عدالت در کشور هدفمندی یارانه ها بوده و در گذشته ۷۰ درصد یارانه در اختیار ۲۰ درصد جامعه قرار می گرفت، اظهار داشت: با وجود اینکه برخی در داخل کشور اجرای قانون هدفمندی یارانه ها را امری غلط می دانند باید خطاب به آنان گفت که دنیا هدفمندی یارانه های ایران را که تحسین کرده است.

وی افزود: ملت ایران تمام تحریم ها و مشکلات داخلی و خارجی را پشت سر خواهد گذاشت و به همه منتقدان که هدفمندی یارانه ها را غلط می دانند پاسخ می دهد.

رئیس جمهور افزود: نیروهای داخلی در کشور باید به جای اینکه به شایعات دامن بزنند طرفدار ملت و دولت بوده و در جهت آبادانی ایران اسلامی تلاش کنند.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه مبادلات ارزی ربطی به هدفمندی یارانه ها ندارد، ولی بعضی ها دولت را باعث تحریم می دانند و دلیل آن این است که دولت ایستادگی کرده و در برابر زیاده خواهی ها کوتاه نیامده است.

وی با توصیه به منتقدان داخلی گفت: دست از پیروی طراحی های دشمن در کشور بردارند تا به یاری ملت ایران بساط گرانی ها و توطئه های بازار را ریشه کن کنیم.

رئیس جمهور بیان داشت: به زودی دشمن خواهد فهمید که ملت ایران همواره از استکبار دوری خواهد کرد و با دشمن زبون برخورد می کند چرا که ما با دنیا دعوا نداریم. ما اهل منطق، گفتگو و تفاهم برای تحقق عدالت در جامعه هستیم.

وی با بیان اینکه بنده از ابتدای آغاز به کار دولت خود را نوکر مردم دانسته و اکنون با افتخار می گویم که نوکر مردم هستم، اظهار داشت: این دولت مال ملت است و از روز اول فعالیت خود به هیچ گروه و دسته ای وصل نبوده و تا روز دوازده مرداد که رئیس جمهور کشور هستم در خدمت ملت بوده و برای آبادانی کشور تلاش می کنم.

احمدی نژاد در ادامه سخنانش با اشاره به شرایط امروز بین المللی گفت: مستکبران در ۴۰۰ سال اخیر با جنایت ها، سلطه گری ها، غارت ثروت ملت ها، له کردن ارزش های انسانی فعالیت کرده اند.

وی با بیان اینکه استکبارگران در ۵۰ سال اخیر با روش های پیچیده دست به غارت و ثروت ملت ها زده اند، گفت: نابسامانی قیمت ارزها در عرضه بین المللی یکی از این توطئه های دشمنان است که با افزایش ناگهانی قیمت یورو اروپا، دلار آمریکا و سکه و طلا میلیاردها دلار از جیب ملت ها خارج و عاید کشورهای استکباری می شود.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه به فضل الهی استکبارگران در مسیر قدرت ملت های منطقه به بن بست رسیده اند و امروز دچار مشکلات گسترده اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شده اند، یادآور شد:عدالت، آزادی و انتخاب حق مردم است. وضعی که استکبارگران در منطقه راه انداختند با چه هدف و منطقی بوده است و هدف استکبارگران از ایجاد جنگ بین شیعه و سنی و عرب و غیر عرب مشخص نیست چه بوده است.

وی خطاب به ملت ها و دولت های منطقه تاکید کرد: باید هوشیار بوده و مراقب توطئه های دشمن باشند و با هم در سوریه گفتگو کنند . کشور را با هم اداره کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه متاسفانه کشورهای استکباری با سردادن نوای الله اکبر اقدام به قتل عام زنان و بچه های بی گناه در کشورهای اسلامی می کنند، تصریح کرد: پول نفت ملت های منطقه که اکثرا در فقر هستند را تبدیل به اسلحه و تانک کرده و با آموزش دادن افراد نادان اقدام به کشتار بی رحمانه مظلومان جهان می کنند و نفع این درگیری ها و کشتار را تنها صهیونیست ها می برند و نفس راحت می کشند.

وی بیان داشت: اگر کشورهای منطقه متحد شوند سلطه و اقتصاد استکبار خواهد پاشید و همه از شر سلطه گران نجات می یابند.

رئیس جمهور اظهار داشت: همه کشورهای منطقه باید هوشیار باشند و کسی به دنبال تعصبات قومی و قبیله ای نباشد، چرا که دشمن با هتک حرمت به ساحت صحابه پیامبر(ص) و نبش قبر می خواهد ادعای شرعی بودن فعالیت های خود را در کشورهای منطقه صورت دهد.

وی با بیان اینکه ایران نقطه امید، آرزو و الگوی کشورهای منطقه شده است و باید ایران را بسازیم و به الگو در دنیا تبدیل کنیم، تصریح کرد: امروز ملت ها از وضع موجود جهان خسته شده اند و به دنبال الگوی جدیدی هستند چرا که همه نگاهها به سمت ایران است. باید کشور را برای خود و نسل ها بسازیم و به واسطه باورها و اعتقادات خود باید برای پاسخگویی به مطالبه ملت ها امروز جهان را بسازیم.

احمدی نژاد در ادامه با بیان اینکه مازندران مهد علم و ایمان، عرفان و دیار مردمان خستگی ناپذیر است، اظهار داشت: مردمان این استان هزاران سال بعد از دوره اسلام با توکل به خدا همواره پاسدار ارزش های الهی، توحید، عدالت و دینداری بودند . مردمان دیار علویان حقیقت ناب اسلامی را از منشا اصلی آن به امانت گرفته و قریب به ۱۴۰۰ سال پای آن جانفشانی و فداکاری کردند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه مردمان استان مازندران در دامان خود هزاران عالم، عارف، ادیب و هنرمند و مجاهدان سترگی تربیت کرده و به واسطه آنها از حریم اندیشه، فرهنگ، تمامیت و استقلال ایران پاسداری کرده اند، افزود: این مردمان شجاع در دوران انقلاب و دفاع مقدس به خوبی نقش آفرینی کرده و تا امروز همواره پای آرمان های اصلی انقلاب ایستادند.

وی تاکید کرد: تاریخ سرزمین مازندران، تاریخ غرورانگیزی است و حضور مردم این سامان موجب رحمت و نفع همه ملت ایران شده است چرا که مازندرانی ها جز خوبی، عزت، مهربانی و برکت منفعت دیگری را برای ملت ایران به دنبال نداشته اند.

احمدی نژاد با بیان برخی پتانسیل ها و قابلیت های کشاورزی و صنعت مازندران افزود: برخی از ۲۵ سال گذشته این تفکر را در افکار عمومی متبادر کرده که کشاورزی مازندران دیگر ظرفیت ندارد این در حالی است که در مازندران از بعد از انقلاب تاکنون میزان تولیدات کشاورزی نزدیک به ۵ برابر شده است.

وی بیان داشت: مازندران ظرفیت تولید ۲ برابر وضع موجود را دارد که نیازمند همکاری بیشتر مسئولان استانی با مردم و کشاورزان است.

رئیس جمهور از برنامه های دولت برای احداث سد در کشور اشاره کرد و گفت: در طول فعالیت های دولت نهم یکصد سد در کشور ساخته شده و ۷۰ سد دیگر در دست احداث است.

وی افزود: ستاد توسعه معدن و صنعت در کشور ایجاد شده و با توسعه این پتانسیل ها به دنبال توسعه متوازن در کشور هستیم.

کد: 160268