آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رضا نجفی جانشین سلطانیه شد
دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۴۹
اخبار واصله به ایران هسته ای نشان دهنده آن است که انتصاب مدیر کل خلع سلاح وزارت خارجه به عنوان سفیر ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی قطعی شده است.
رضا نجفی جانشین سلطانیه شد
هم اندیشی به نقل از ایران هسته ای- اخبار واصله به ایران هسته ای نشان دهنده آن است که انتصاب مدیر کل خلع سلاح وزارت خارجه به عنوان سفیر ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی قطعی شده است.

خبرهای دریافتی «ایران هسته ای» حکایت از آن دارد رضا نجفی رییس اداره خلع سلاح وزارت امور خارجه به عنوان سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین منصوب شده و به زودی به این شهر عزیمت خواهد کرد.

وی جایگزین علی اصغر سلطانیه می شود که در ۸ سال گذشته به عنوان نماینده ایران در آژانس خدمات بسیار برجسته ای به مدیریت پرونده هسته ای ایران کرده است.

منابع مطلع به «ایران هسته ای» گفتند دکتر سلطانیه اوایل هفته آینده در تهران خواهد بود.

عباس عراقچی هفته گذشته انتصاب نجفی به عنوان سفیر ایران در آژانس را شایعه خوانده بود ولی خبرهای تکمیلی از درستی این شایعه حکایت می کند.

اگرچه کارشناسان در تهران از نجفی به عنوان «یک کارشناس خبره» یاد می کنند اما برخی از آنها عقیده دارند با توجه به حساسیت پست نمایندگی ایران در آژانس و شایستگی و مهارتی که سلطانیه در این سمت از خود نشان داده بود، بهتر آن بود که تا زمانی که این پرونده روی میز آژانس است سلطانیه در وین باقی بماند.

همچنین برخی کارشناسان می گویند این انتصاب نشان دهنده آن است که تیم مدیریت کننده پرونده هسته ای ایران در وزارت خارجه دولت حسن روحانی تصمیم دارد از وزن بخش فنی و حقوقی در این پرونده کاسته و به وزن جنبه سیاسی موضوع که قاعدتا در مذاکرات با ۱+۵ پیگیری خواهد شد بیفزاید.

عزل علی اصغر سلطانیه از سمت رییس نمایندگی ایران در وین جزو نخستین تصمیمات محمد جواد ظریف بود که ناظران عقیده دارند بیشتر به دلایل سیاسی اتخاذ شده تا اینکه منشا اداری و حرفه ای داشته باشد.
ارسال دیدگاه جدید
کد: 175478