آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
خارج‌خوانی افراطیون در همایش تبیین اعتدال
پنجشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۵
مدیر روزنامه زنجیره‌ای و توقیف شده جامعه گفت چالش اعتدال‌گرایی، زنده شدن دوباره افراط‌گرایی است.
به گزارش هم اندیشی ،به نقل از کیهان، در «همایش ملی تبیین و مفهوم اعتدال» که از سوی مرکز تحقیقات استراتژیک برگزار شد برخی عناصر افراطی و تجدیدنظر طلب نظیر جلایی‌پور، لیلاز، خانیکی و... به سخنرانی پرداختند و از اعتدال سخن گفتند! جلایی‌پور در این نشست گفته است: اعتدال‌گراها با افرادی که مخالف نظر آنها باشند کنار می‌آیند و نمی‌خواهند که ریشه آنان را بزنند.

وی با بیان اینکه اعتدال‌گرایی در سایر زمینه‌ها پیش خواهد رفت اما چالش اساسی آن زنده شدن دوباره افراطی‌گرایی است، افزود: کار روحانی این است که افراطی‌گرایی را مهار کند. در غیر این صورت نمی‌تواند و کارها پیش نمی‌رود.یادآور می‌شود روزنامه‌های زنجیره‌ای-اجاره‌ای که با روزنامه‌های جامعه و توس آغاز و به روزنامه‌هایی نظیر عصر آزادگان، نشاط، صبح امروز و... ختم شدند، از عوامل اصلی تشنج و آشوب‌افکنی دوره‌ای در دوره اصلاحات و از جمله آشوب تیر ۷۸ بودند.

این طیف در رسانه‌های خود از ختم انقلاب سخن می‌گفتند. عطاءالله مهاجرانی وزیر ارشاد دولت مذکور درباره روزنامه‌های جامعه و توس به صراحت اعلام کرد که آنها به پایگاه گروهک‌های ضد دین و ضد انقلاب تبدیل شده و قصد براندازی داشته‌اند. با این وصف جای تأمل است که عناصر افراطی دخیل در آشوبگری سال‌های ۷۸ و ۸۸ با چه رویی دم از اعتدال می‌زنند و کدام حلقه‌های آلوده آنان را به مرکزی نظیر مرکز تحقیقات استراتژیک وصل می‌کند؟!

اظهارنگرانی عناصر افراطی نسبت به احیای افراطی‌گری تداعی همان حکایت مولوی از معرکه‌گیری رندانی است که مرکب رهگذر بی‌خبر از همه جا را دزدیده و فروخته و برای خود سور و سات دست و پا کرده بودند و همزمان «خر برفت و خر برفت» را با صاحب بی‌خبر مرکب همخوانی می‌کردند.
ب
کد: 175952