آرشيو خبر صفحه گلستان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
شورای شهر گرگان در مسیر انحلال نیست
شنبه ۲ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۴
اعضای شورای اسلامی شهر گرگان در اعتراض به سخنان اخیر یک عضو شورای شهر با بیان اینکه شهردار با رای اکثریت اعضا و با احراز شرایط قانونی انتخاب شد، اعلام کردند: شورای شهر گرگان در مسیر انحلال نیست.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی : رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در واکنش به مطالب عبدالرضا چراغعلی عضو شورا شهر گرگان در خبرگزاری فارس مبنی بر اینکه شورای شهر گرگان رو به انحلال است و شورا با شرایط قانونی شهردار را انتخاب نکرده است، گفت: شورای شهر گرگان در مسیر انحلال نیست و شهردار با رای اکثریت اعضا و با احراز شرایط قانونی انتخاب شده است.

اظهارات عبدالرضا چراغعلی فاقد وجاهت قانونی است

ناصر گرزین اظهار داشت: اظهارات این عضو شورای شهر فاقد وجاهت قانونی است و تنها مرجع رسمی اعلام مواضع شورا سخنگوی این شوراست.

وی تصریح کرد: شهردار گرگان در مدت زمان قانونی از سوی اعضای شورا انتخاب و به وزارت کشور معرفی شده است ولی تاکنون از سوی وزارت کشور نامه‎ای مبنی بر رد و یا تائید شهردار منتخب واصل نشده است.

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان با بیان اینکه شورای شهر گرگان به وظایف قانونی خود کاملا واقف بوده و بدان عمل کرده است، خاطرنشان کرد: با استناد تبصره سه ماده ۷۱ قانون، شهردار در مهلت قانونی سه ماهه معرفی شده و هم اکنون هم این مدت به پایان نرسیده است.

گرزین با اشاره به اینکه طبق تبصره قید شده هرگاه وزیر کشور یا استاندار، شهردار معرفی شده را واجد شرایط تعیین شده نداند، ظرف مدت ۱۰ روز مراتب با ذکر دلیل و مستندات اعلام می‎کند، خاطرنشان کرد: اظهارات این عضو شورا نشانگر عدم اطلاع وی، از این ماده قانونی است.

همچنین سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان نیز گفت: انتخاب شهردار گرگان براساس نص صریح قانون و رای اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر گرگان بوده است و هیچ شخصی نمی‎تواند آن را غیرقانونی بنامد.

انحلال شورا در حیطه وظایف یک عضو شورا نیست

عضو دیگر شورای اسلامی گرگان در پاسخ به سخنان این عضو شورا مبنی بر انحلال شورای شهر گفت: شورا به وظایف قانونی خود عمل می‎کند و انحلال شورا در حیطه وظایف یک عضو شورا نیست و این سخنان هیچگونه وجاهت قانونی ندارد.

حسین ربیعی همچنین از تعامل خوب اعضای شورا با مجموعه وزارت کشور و استانداری خبر داد و گفت: تا پایان هفته وضعیت شهردار گرگان مشخص خواهد شد.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر گرگان هم با انتقاد از این سخنان گفت: طرح موضوع انحلال شورا از سوی یک عضو فقط جنبه شخصی داشته و جایگاه قانونی ندارد.

علی کلاتی اظهار داشت: با استناد ماده ۷۱ قانون، شهردار در ۲۴ شهریور از سوی اعضای شورا انتخاب شد و در تاریخ ۲۷ شهریور هم به وزارت کشور معرفی شد و هیچ قصوری در وظایف شورا اتفاق نیفتاده است.

عضو دیگر شورای شهر گرگان نیز گفت: شورا محل شور و تصمیم‎گیری برای منافع مردم است و نباید با اظهار نظرهای شخصی از وظایف اصلی خود باز بمانیم.

زهرا نورا گفت: شهردار منتخب، آرای موافق و مخالفی در صحن شورا داشته است و این آرای مخالف و یا موافق نباید باعث جهت‎گیری‎ها و موضع‎گیری‎های شخصی شود و به اظهارنظرهای غیرمنطقی بیانجامد.

وی تصریح کرد: در هر صورت شورای اسلامی شهر گرگان به وظیفه قانونی خود عمل کرده و طرح موضوع انحلال شورا از سوی یک عضو غیرقانونی است.

گفتنی است خبر انحلال شورای شهر گرگان امروز از سوی عبدالرضا چراغعلی عضو شورای اسلامی شهر گرگان در خبرگزاری فارس منتشر شده بود که با واکنش دیگر اعضای شورای شهر گرگان مواجه شد این عضو شورای اسلامی شهر گرگان با اشاره به اینکه شورای شهر گرگان رو به انحلال است، گفت: شرایط احراز شهردار در قانون آمده است و شورا با آن شرایط احراز که در قانون آمده شهردار را انتخاب نکرده است.

انتهای پیام
ن/
منبع : فارس
کد: 190956