آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دعوت از جک‌استراو برای سفر به ایران
شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۴
رئیس گروه پارلمانی دوستی ایران و انگلستان گفت که از استراو برای سفر به ایران دعوت کرده و وی نیز به صورت غیررسمی از این سفر استقبال کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: عباسعلی منصوری آرانی عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در راستای گسترش و توسعه روابط پارلمانی بین کشورها، بنده طی دوهفته گذشته با سفرای کشورهایی که ریاست گروه پارلمانی دوستی با آنها را برعهده دارم، یعنی سوییس، یونان و بلژیک دیدارهایی داشتم و از این طریق از آنها خواستم مراتب دعوت بنده را از همتایان خود در کشورهای متبوعشان ابلاغ کنند.

وی ادامه داد: در همین راستا همچنین از آقای استراو که همتای بنده در پارلمان انگلیس است، دعوت کردم تا در ایران حضور پیدا کند که اخیرا وی مواضع خوبی داشت و مقالاتی نیز نوشته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به هدف گروه‌های پارلمانی دوستی بین کشورها، گفت: این گروه‌ها توسعه روابط بین دولت‌ها را به صورت غیررسمی روان‌سازی می‌کنند و بر همین اساس بنده از همتایان خود در پارلمان این کشورها دعوت کردم تا به ایران بیایند و واقعیت‌های جمهوری اسلامی ایران را بعد از تحریم‌های ظالمانه غرب مشاهده کنند که مردم ایران با ایستادگی پیشرفت‌های خود را ادامه دادند و تحریم‌ها نیز هیچ تاثیری در این مسیر نداشته است. آنها نیز گزینه‌ای جز بهبود روابط خود با ایران ندارند.

منصوری آرانی ادامه داد: بنده از روسای گروه پارلمانی دوستی این کشورها با ایران دعوت کردم تا به ایران سفر کنند و با آنها گفت‌وگو داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: این دعوت‌نامه‌ها از طریق تشریفات مجلس به وزارت خارجه ارسال می‌شود و کلیه اقدامات این‌چنینی از طریق وزارت امور خارجه پیگیری می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه دعوت‌نامه‌ها بعد از توافق اخیر ارسال شده است، تصریح کرد: استراو به صورت غیر رسمی اطلاع داد که از این دعوت استقبال می‌کند و بنا شد که در مورد دیگر افراد، سفرا زمان سفرهای آنان را به ما اعلام کنند؛ در حال حاضر در مورد سفر استراو و رئیس گروه پارلمانی دوستی دیگر کشورها به ایران زمان خاصی هماهنگ نشده و بحثی نیز پیرامون موضوع مذاکرات صورت نگرفته است.
الف/
منبع : تسنیم
کد: 193287