آرشيو خبر صفحه گلستان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
راهپیمایی ۲۲ بهمن دشمن را خورد می‎کند
شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۲۰
نماینده ولی‎فقیه در استان گلستان با تاکید بر حضور مردم در تمام صحنه‎های انقلاب گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن دشمن را خورد می‎کند.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: آیت‎الله سید کاظم نورمفیدی در خطبه‎های نماز جمعه گرگان اظهار داشت: همه چیز در این دنیا گذرا است و به هیچ چیز در این دنیا نمی‎توان دل بست.

وی ادامه داد: عمر انسان یک سرمایه است و باید دقت کنیم که این سرمایه را در دنیا چگونه مصرف می‎کنیم و در ازای مصرف آن چه چیزی را برای آخرت خود به دست می‎آوریم.

آیت‎الله نورمفیدی تاکید کرد: خداوند به انسان‎ها وعده داده آنهایی که عمرشان را در راه خدا و در راه خدمت به خلق خدا و فرامین پروردگار صرف کنند در آن دنیا سعادتمند خواهند شد.

نماینده ولی‎فقیه در استان گلستان با اشاره به فرامین حضرت امام خمینی(ره) در خصوص ۲۲ بهمن‎ماه ۱۳۵۷ خاطرنشان کرد: پیروزی این انقلاب تحول بزرگی بود و کار بزرگی به دست مردم ایران رقم خورد.

آیت‎الله نورمفیدی افزود: مهم‎تر از این موضوع تحولی بود که در مردم ایجاد شد و اگر به انجام راهپیمایی‎های عظیم و باشکوه مردم در طول پیروزی انقلاب اسلامی نگاه کنیم به این نکته می‎رسیم که امام این تحول را به عنوان یک فرهنگ در دل مردم نهادینه کرده بود.

وی اضافه کرد: امام همیشه بر این نکته تاکید داشت که تا زمانی که این تحول در دل مردم وجود داشته باشد انقلاب هم استوار خواهد ماند و اگر خدای ناکرده در این تحول خدشه‎ای وارد شود امکان دارد که انقلاب شکست بخورد.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز در دفعات و تاکیدهای فراوان فرمودند که این انقلاب مقدمه انقلاب جهانی حضرت مهدی موعود(عج) است.

آیت‎الله نورمفیدی بیان کرد: برداشت من این است که همانطور که ملت در پیروزی انقلاب با دست‎های خالی در مقابل همه دنیا که دست به دست هم داده بودند تا نظام شاهنشاهی بماند، پیروز شدند این نشانه همین مطلب مقام معظم رهبری است.

وی متذکر شد:‎ قیام حضرت مهدی(عج) نیز در صورتیکه زمینه آن فراهم شود حتی با دست‎های خالی نیز رخ خواهد داد و زمانی که امام زمان(عج) ظهور می‎کنند دیگر توپ و تانک و سلاح‎های مختلف کارایی و اثر خود را از دست خواهد داد.

مردم دشمن را شناخته‎اند

نماینده ولی‎فقیه در استان گلستان اظهار داشت: ۳۵ سال است که این مردم زیر برف و باد و باران در روز ۲۲ بهمن‎ماه و در تمام لحظه‎های گوناگون و صحنه‎های مختلف انقلاب در خیابان‎ها به پشتیبانی از نظام و انقلاب حاضر می‎شوند و در این سال‎ها هرچه دشمن تلاش کرد تا این حضور را کمرنگ کند نتوانست.

آیت‎الله نورمفیدی افزود: اگر در این حوزه ریشه‎یابی کنیم و علل آن را بیابیم به این می‎رسیم که مردم دشمن را شناخته‎اند.

وی گفت: دشمن‎شناسی بسیار مهم و تاثیرگذار است و اگر انسان دشمن خود را بشناسد هیچ وقت در دام وی گرفتار نخواهد شد.

امام جمعه گرگان اظهار داشت: یکی دیگر از دلایل حضور باشکوه مردم در صحنه‎های مختلف انقلاب این است که ملت این را درک کرده که حضور مردم در تمام صحنه‎ها و پشتیبانی کردن از نظام، انقلاب و رهبرشان از هر سلاح و تجهیزاتی تاثیرگذارتر است و حضور و پشتیبانی مردم از انقلاب اسلحه‎ای است که دشمن این اسلحه را ندارد.

آیت‎الله نورمفیدی تاکید کرد: حضور باشکوه مردم در راهپیمایی امسال که باید باشکوه‎تر از سال‎های گذشته باشد اسلحه‎ای است که دشمن را خورد می‎کند و با این حضور به دشمنان خواهیم گفت که تشت رسوایی شما از روی بام افتاده است و حنای شما دیگر رنگی ندارد.

حضور «اردوغان» در ایران نشانه پشیمانی اوست

امام جمعه گرگان در خصوص سفر اخیر «اردوغان» به ایران خاطرنشان کرد: ترکیه یکی از کشورهای مهم اسلامی است و ارتباط بین ایران و ترکیه نیز می‎تواند برای هر دو کشور مفید باشد.

آیت‎الله نورمفیدی ادامه داد: «اردوغان» در ابتدا که بر روی کار آمد بسیار خوب عمل کرد و مواضع خوبی گرفت اما متاسفانه بعد از آن در جریانات منطقه در دام آمریکا افتاد.

وی تاکید کرد: اما سفر این روزهای «اردوغان» به ایران و دیدار و مذاکره وی با مسئولان کشورمان و دیدار وی با مقام معظم رهبری نشان از این دارد که وی پشیمان است و متوجه اشتباهات خودش شده است.

آیت‎الله نورمفیدی در پایان ابراز داشت: «اردوغان» باید بداند که آمریکا با اسلام و مسلمانان مخالف است و باید در مسائل منطقه‎ای و اتقافاتی که در کشور ترکیه می‎افتد دقت بیشتری را انجام دهد که امیدواریم خداوند تمام کشورهای اسلامی را از شر دشمنان حفظ کند.
الف/
منبع : فارس
کد: 203582