آرشيو خبر صفحه بوشهر داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرمایشات رهبر معظم انقلاب اندیشه ریشه‌ای جامعه شود
شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۵
امام جمعه بوشهر گفت: فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای مجلس خبرگان باید باور عمومی و اندیشه ریشه‌ای جامعه و مسئولان شود.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نمازجمعه بوشهر با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با نمایندگان مجلس خبرگان اظهار داشت: مسئولان باید سخنان معظم له را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی با اشاره به تاکیدات رهبری در مورد شرایط ویژه جهان تصریح کرد: جهان سلطه گستره ظلم خود را در جهان افکنده اما رو به اضمحلال است هر چند باید واقعیت‌ها را پذیرفت که جهان در آستانه تحول عظیم است و این تحول را اسلام رقم خواهد زد.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر واقع‌بینی نکات مثبت و ضعف در انقلاب که از سوی مقام معظم رهبری بیان شد گفت: انقلاب اسلامی خدمات ماد ی و معنوی داشته و باید نکات مثبت این خدمات را احصا و بیان کرده و نقاط ضعف را جبران کنیم.

صفایی بوشهری افزود: رهبر معظم انقلاب بر توجه ویژه به جوانان انقلابی که برخواسته از اسلام ناب محمدی هستند تاکید کرد و بیان داشتند باید قدر جوانان انقلابی را بدانیم و مراقب باشیم آنان به حاشیه نروند.

وی خاطرنشان کرد: معظم له د ر فرمایشات خود عنان کردند نباید به وعده‌های خارجی و جهان سلطه اتکا و اعتماد کنیم چرا که آنان به دنبال نابودی اسلام هستند لذا باید متکی به ظرفیت ملی و داخلی خود باشیم , از دشمنی دشمنان غفلت نکنیم.

امام جمعه بوشهر باد بیان اینکه باید با بصیرت دشمن را بشناسیم گفت: مرزبندی شفاف باید با استکبار داشته باشیم و نکند خدایی ناکرده اندیشه استکبار در جامعه نفوذ کند.

صفایی بوشهری ادامه داد: معظم له در دیدار با اعضای مجلس خبرگان بر تکیه مسئولان به مردم تاکید کردند و عنوان داشتند مسئولان اتکا به مردم داشته و مردمدار باشند، حفظ تقویت وحدت ملی از سوی گروه‌ها، مذاهب در سایه ولایت نیز از دیگر تاکیدات معظم له بوده است.

امام جمعه بوشهر تصریح کرد: فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای مجلس خبرگان باید باور عمومی و اندیشه ریشه‌ای جامعه و مسئولان شود و تمام مطالبی که بیان شده باید گفتمان سازی شود.

وی با اشاره به سالروز تاسیس بنیاد شهید گفت: بنیاد شهید خدمات ارزنده‌ای به نظام و انقلاب داشته و در خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران به عنوان یک نهاد خدمتگذار تلقی می‌شود.

صفایی بوشهری بر توجه و مراعات مسائل شرعی تاکید کرد و گفت: در تمامی امورات زندگی خود باید مراعات دین و شرع و احکام دینی را بکنیم.

امام جمعه بوشهر سالروز ولادت حضرت زینب(س) را تبریک گفت: بیان کرد: وجود مبارک آن بانوی بزرگوار و پارسا، منشا خیرات و برکات عظیم در تاریخ شده است.

وی با بیان اینکه حضرت زینب(س) الگویی بر خواسته از حضرت فاطمه(س) است، روز پرستار را تبریک گفت و تصریح کرد: بسیاری می‌کوشند تاریخ اسلام را به نفع خود مصادره کنند اما حضرت زینب (س) بعد از نهضت عاشورا تاریخ را به سمت مکتب اهل بیت هدایت کرد و همگان مدیون حضرت زینب(س) هستند.
الف/
منبع : فارس
کد: 208154