آرشيو خبر صفحه علمی فرهنگی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آیت‌الله مکارم شیرازی:
جهان اسلام از پراکندگی رنج می‌برد
سه شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۹
جهان اسلام از پراکندگی رنج می‌برد
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:"آیت الله مکارم شیرازی" عصر روز گذشته در جمع اساتید و دانش پژوهان مرکز ‏تخصصی مذاهب اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به وضعیت کشورهای اسلامی اظهارداشت: امروز جهان اسلام از پراکندگی رنج می‌برد و مسلمانان با توطئه استکبار به جان هم افتاده‌اند.

معظم‌له پراکندگی در جهان اسلام را مورد توجه قرار داد و افزود: در گذشته جنگ ‏صلیبی و نبرد میان مسیحیان و مسلمانان و یا میان رژیم صیهونیستی و ‏مسلمانان بود، اما امروز شرایط تغییر یافته و مسلمانان با یکدیگر می‌جنگند.‏

آیت‌الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: در بسیاری از کشورها، مسلمانان به جان هم افتاده‌اند، در ‏حالی که رژیم صهیونیستی در ساحل آرامش نشسته است.

وی تصریح کرد: بیداری اسلامی باید به معنای واقعی کلمه تحقق یابد نه این که به جنگ و اختلاف داخلی در مصر و دیگر کشورها تبدیل شود.

بازار تهمت و دروغ نسبت به شیعه داغ ‏ است

این مرجع تقلید دست‌های پنهان دشمنان اسلام و ناآگاهی دوستان را عامل این مسائل برشمرد و گفت: امروز بازار تهمت و دروغ نسبت به مذاهب اسلامی به ویژه ‏تشیع داغ ‏شده است، بنابراین باید با دادن آگاهی، ناآگاهان را مطلع ساخت تا همه بدانند که شیعیان، قائل به ‏تحریف قرآن، اولویت برای ائمه اطهار(ع) و مسائلی از این دست نیستند.‏

معظم له بیان داشت: در برخی کتاب‌ها که حتی توسط علمای سایر مذاهب ‏نوشته می‌شود، مسائلی را بیان می‌کنند که بسیار مضحک بوده و انسان را به وحشت و تعجب ‏می‌اندازد.

سراغ دشمنان اسلام و تشیع نروید

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان این که وظیفه ما در برابر این هجمه و نا آگاهی هایی بسیار سنگین است، بیان کرد: ما باید عقاید خود را به صورت شفاف بیان کنیم، از پیروان سایر مذاهب نیز انتظار داریم سئوالات خود را در مورد مکتب شیعه از ‏مراجع تقلید شیعه بپرسند؛ نه این که سراغ دشمنان اسلام و تشیع بروند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تلاش مدیران و طلاب موسسه و مرکز تخصصی مذاهب اسلامی را عبادت برشمرد و گفت: خداوند به هر ‏کسی این توفیق را نمی‌دهد، بنابراین باید قدردان و شاکر باشید و عوامل موفقیت بیشتر را بشناسید ‏که نخستین مورد نظم وزمان است.

آیت‌الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: دومین عامل موفقیت، پشتکار و تلاش فراوان است و چه بسا ‏افرادی با استعداد زیاد به دلیل پشتکار کم موفق نمی‌شوند.

معظم‌له خلوص ‏نیت را سومین عامل موفقیت دانست و افزود: زمانی که انسان با خلوص نیت برای خدا کار کند، توفیق و سعادت بیشتری هم ‏می‌یابد و از یاری الهی برخوردار خواهد شد.‏

این مرجع تقلید با بیان این که طلاب باید به شرایط و نیازهای زمان مسلط باشند، بیان داشت: از دیگر مواردی که باید همواره نسبت به آن ‏اهتمام داشته باشید، برخورد خوب با دیگران است زیرا سبب جذب بیشتر و تاثیرگذاری افزون‌تر بر ‏مخاطب می‌شود.


منبع:باشگاه خبرنگاران
کد: 214389