آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
میرمحمدی؛
در صورت نیاز مجلس پیام لازم را به افراطیون می‌دهد
يکشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۴۷
برگزاری همایش‌هایی از جنس دلواپسیم با این حواشی صرفا فضاسازی است البته در یک جامعه مدنی با رعایت قانون می‌توان چنین جمع‌هایی را تشکیل داد. به هر حال مردم ما آگاه هستند و به خوبی در انتخابات آینده تصمیم خواهند گرفت.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: سید محمدحسین میرمحمدی با اشاره به اظهارات برخی نمایندگان تندروی مجلس نسبت به دولت، گفت: مجلس باید جایگاه خردمندی باشد، برای همین است که از سوی امام راحل به عنوان نهادی در راس امور نام گرفت. لازمه این کار این است که تک تک نمایندگان اقدامات و اظهاراتشان براساس خرد باشد.

وی با تاکید بر اینکه اگر در مجلس مطلبی مطرح می‌شود، باید برای استیفای حقوق عمومی باشد، گفت: متاسفانه در هر دوره‌ای افراطیون به کشور آسیب‌های متعددی زدند.چنین افرادی وقتی در مسندی قرار می‌گیرند و تریبونی در اختیار آنها قرار داده می‌شود، آن را به یک جایگاه سیاسی تنزل می‌دهند و براساس سلایق سیاسی خود و نه منافع عمومی برخی نظرات را مطرح می‌کنند.

میرمحمدی با اشاره به اینکه اگر کسی ادعای ولایتمداری دارد باید به این گفته رهبری که همه قوا موظف به حمایت از دولت هستند توجه کند، گفت: اگر هم انتقادی هست باید دلسوزانه و خردمندانه مطرح شود در غیر این صورت آرامش و امنیت روانی را از مردم سلب کرده‌ایم.

وی افزود: اظهاراتی که در مجلس مطرح می‌شود، باید با شفاف‌سازی و نه براساس منافع سیاسی اشخاص باشد. انتظار مردم از کارگزاران خود این است که پشتیبان یکدیگر باشند.

این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که آیا عقلای مجلس در مقابل تحرکات افراطیون اقداماتی نخواهند کرد،گفت: اگر نیاز باشد حتما باید مجلس حرکتی انجام دهد و پیام لازم را به افراطیون بدهد.

وی با اشاره به برگزاری همایشی تحت عنوان «دلواپسیم » که در آن جمعی از نمایندگان مجلس نیز حضور داشتند، یاد‌آور شد: برگزاری چنین همایش‌هایی با این حواشی صرفا فضاسازی است که نباید نگران آن باشیم. البته در یک جامعه مدنی با رعایت قانون می‌توان چنین جمع‌هایی را تشکیل داد. اما به هر حال مردم ما آگاه هستند و به خوبی در انتخابات آینده تصمیم خواهند گرفت.

د
منبع : ایلنا
کد: 215122