آرشيو خبر صفحه گلستان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عدم تعیین تکلیف مرز استان‎های شمالی پس از ۱۷ سال
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۸
نماینده مردم شهر کردکوی در مجلس شورای اسلامی از عدم تعیین تکلیف مرز استان‎های شمالی پس از ۱۷ سال انتقاد کرد.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: محمدجواد نظری‎مهر در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار داشت: مدت ۱۷ سال است که ۲ استان مازندران و گلستان از یکدیگر جدا شدند و ابتدایی‎ترین چیز تفکیک مرزهای این استان‎ها ‎بود که هنوز در این زمینه درگیری‎هایی وجود دارد.

وی تصریح کرد: شاید حدود ۶ سال است که در مجلس شورای اسلامی تلاش کردیم تا مرزهای دو استان مازندران و گلستان مشخص و زمینه سرمایه‎گذاری تسهیل شود.

نماینده مردم شهرهای کردکوی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه داشتن مرز، اساس سرمایه‌گذاری است، خاطرنشان کرد: اگر می‎خواهیم بانک‎ها توسعه پیدا کنند باید مرز داشته باشند، اگر می‎خواهیم ارتباطات خاص بین استان‎ها و سایر کشورها برقرار شود باید حد و حدود مرزها مشخص باشد.

نظری‎مهر ادامه داد: یکسری درگیری‎های خاصی بین سه استان شمالی با گلستان وجود دارد که پس از ۱۷ سال به نتیجه مطلوب نرسیده است که اینها باید مدیریت شود.

وی گفت: وزارت کشور چرا بعد از گذشت ۱۷ سال نتوانسته مرزهای استان‎های شمالی را به نتیجه نهایی ختم کند ضعف مدیریتی در این حوزه، گلستان را متضرر می‎کند.

این مقام مسئول در خصوص وضعیت بهداشت و درمان گلستان بیان داشت: گلستان در بروز بیماری‎های سل و سرطان رتبه اول کشور را داراست که با یک نگاه ویژه می‎توان بیمارستان و جایگاه تشخیص برای سرطان داشته باشیم که جوابگوی مردم باشد.

نظری‎مهر خاطرنشان کرد: گلستان با توجه به برخورداری از مواهب طبیعی کوه، جنگل و دریا در بخش گردشگری می‎تواند اشتغال خوبی ایجاد کند به طوری که به گفته کارشناسان با حدود چهار میلیون تومان سرمایه‌گذاری می‎توان برای هر نفر در بخش گردشگری یک شغل ایجاد کرد و در بخش صنعت ۲۵۰ میلیون تومان مورد نیاز است.

وی بیان داشت: گلستان زمانی به عنوان کریدور بود و با آسیای میانه به راحتی ارتباط داشت اما راه‎آهن هنوز از ابتدای گلستان تا گرگان دارای ریل قدیمی است که این زیبنده گلستان نبوده و مردم کاملا به این موضوع معترض هستند.

نماینده مردم شهر کردکوی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گلستان حدود ۲۷ سال در ممنوعیت صنعتی شدن قرار داشته است، خاطرنشان کرد: به دلیل محدودیت‎هایی که لحاظ شد گلستان از نظر صنعتی رشدی نکرد و از دلارهای هفت تومانی بی‎بهره ماند.

نظری‎مهر افزود: گلستان چیزی حدود ۲۵ درصد صنعت کشور را داراست که نشان می‎دهد به مردم استان خیلی ظلم شده با توجه به اینکه تمام نگاه‎ها این است که گلستان باید رشد خوبی داشته باشد.
الف
منبع : فارس
کد: 218524