آرشيو خبر صفحه همدان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
افتتاح نمایشگاه صنایع دستی استان همدان
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۱
به مناسبت هفته صنایع دستی، نمایشگاه صنایع دستی استان همدان در محل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری واقع در باغ نظری شهر همدان افتتاح شد.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:شامگاه یکشنبه نمایشگاه صنایع دستی به منظور معرفی و آشنایی مردم با صنایع دستی مختلف استان همدان در محل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان واقع در باغ نظری افتتاح شد.

این نمایشگاه به مدت یک هفته در محل باغ نظری پذیرای بازدیدکنندگان بوده تا انواع صنایع دستی استان همدان را از نزدیک مشاهده کنند. در کنار این نمایشگاه، در یک کارگاه نیز هنرمندان صنایع دستی به طور زنده به ساخت کالاهای هنری خود می‌پردازند و بازدیدکنندگان از روند ساخت یک کالای هنری از نزدیک آشنا می‌شوند.

این غرفه‌ها شامل سفال، طراحی بر روی شیشه، گلیم‌بافی، فرش‌بافی، انواع طراحی بر روی پارچه‌های مختلف، عروسک‌دوزی، طراحی بر روی سفال، حکاکی روی چوب، معرق‌کاری و تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی هستند. در این نمایشگاه سعی شده از هنرمندانی دعوت شود که در نمایشگاه‌های قبلی حضور نداشته و کار آن‌ها کمتر دیده شده است.

یکی دیگر از ویژگی‌های این نمایشگاه معرفی استعدادهای پنهانی بود که تاکنون به آن‌ها توجه نشده و معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی در پی استعدادیابی‌های صورت گرفته، آن‌ها را معرفی کرده است.

هفته صنایع دستی از روز گذشته آغاز و تا ۲۲ خرداد ماه به مدت یک هفته با اجرای برنامه‌های مختلف ادامه دارد، به طوری که صبح روز گذشته با اکران فیلم ترانه شرقی به طور رسمی در همدان آغاز شده است.
الف
منبع : فارس
کد: 220455