آرشيو خبر صفحه فارس داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
موفقيت اثر راديويي جوان كازروني در جشنواره راديو و تلويزيون‌هاي آسيا و اقيانوسيه (ABU)
چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۸
اثر "سیل" ساخته ی "احسان زارع" از رادیو بوشهر در جشنواره‌‌ي راديو و تلويزيون‌هاي آسيا و اقيانوسيه (ABU) به مرحله‌ي نهايي رسید. این برنامه حکایت سیل ۷ آذرماه سال ۹۱ شهر برازجان را بیان می کند جزو کمتر از ۱۰ اثر برگزیده صدای جمهوری اسلامی ایران در این جشنواره بین المللی می باشد.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: اثر "سیل" ساخته ی "احسان زارع" (جوان كازروني) از رادیو بوشهر در جشنواره‌‌ي راديو و تلويزيون‌هاي آسيا و اقيانوسيه (ABU PRIZES ۲۰۱۴) به مرحله‌ي نهايي رسید.

این برنامه حکایت سیل ۷ آذرماه سال ۹۱ شهر برازجان را بیان می کند و در کنار آثاری از رادیو ایران، رادیو بین المللی صدای آشنا، رادیو جوان و ... جزو کمتر از ۱۰ اثر برگزیده صدای جمهوری اسلامی ایران در این جشنواره بین المللی می باشد.

اتحادیه رادیو تلویزیونی آسیا- اقیانوسیه (ABU) با ۱۷۰ عضو از ۵۳ کشور جهان یکی از بزرگترین و حرفه‌ای‌ترین اتحادیه‌های رسانه‌ای در سطح جهان است.
این اتحادیه از سال ۱۹۶۴ شروع به کار کرده و با هدف همکاری، هماهنگی، فعالیتهای مشترک و رایزنی در حوزه های برنامه ای، فنی، آموزشی، ورزشی، حقوقی و نیروی انسانی درمیان اعضا در جهت تقویت و توسعه رادیو تلویزیونهای منطقه آسیا - اقیانوسیه فعالیت می کند و با ۳ میلیارد مخاطب در کشورهای مختلف بزرگترین و گسترده ترین تشکل رادیو تلویزیونی در جهان به شمار می‌رود. اتحادیه ABU در میان هشت اتحادیه رادیویی بزرگترین منطقه جمعیتی را پوشش می دهد. این منطقه روی نقشه از ترکیه در غرب آغاز می شود و تا ساموا در شرق امتداد می یابد، همچنین از روسیه در شمال به زلاندنو در جنوب منتهی می شود. دبیرخانه ABU در کوالالامپور پایتخت مالزی مستقر است.

این جشنواره هر ساله در کشور های عضو برگزار می شود و باید دید احسان زارع امسال و در ۲۴ خرداد ماه می تواند با اثر "سیل" گوی سبقت را از رقبایش در آسیا و اقیانوسیه برباید.
منبع: صدا و سيماي مركز بوشهر
الف
کد: 220782