آرشيو خبر صفحه هرمزگان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
هرمزگان در زمینه وحدت مذاهب اسلامی یک استان ممتاز است
پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۶
امام ‌جمعه اهل‌سنت بندرخمیر گفت: هرمزگان در زمینه وحدت مذاهب اسلامی یک استان ممتاز است.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: شیخ حسین بازماندگان ظهر امروز در نشست روحانیون اهل‌ سنت بندرخمیر با بیان اینکه استان هرمزگان در زمینه وحدت مذاهب اسلامی یک استان نمونه و ممتاز است، اظهار داشت: مردم در این منطقه به خوبی در کنار یکدیگر زندگی و به اعتقادات هم احترام می‌گذارند.

وی ضمن انتقاد از تعبیر برخی‌ها در خصوص وحدت شیعه و اهل‌ تسنن، افزود: گاهی گفته می‌شود که شیعه و اهل‌سنت در کنار هم، همدیگر را تحمل می‌کنند در صورتی که اینچنین نیست و به طور مثال در شهرستان بندرخمیر مردم همدیگر را باور می‌کنند و به اعتقادات یکدیگر احترام می‌گذارند و با هم صمیمانه زندگی می‌کنند.

عضو شورای روحانیت بندرخمیر با بیان اینکه ائمه جمعه و جماعت باید سفیران وحدت برای مخاطبین خود باشند تاکید کرد: روحانیون وظیفه دارند در به ثمر نشستن وحدت و تقریب مذاهب اسلامی پیشقدم باشند.

وی ضمن تمجید از مواضع مقام معظم رهبری در حوزه وحدت مذاهب اسلامی تصریح کرد: باید به خود ببالیم که چنین رهبر فرزانه و عالم و چنین نظام مقدس و ارزشمندی داریم.

اضافه می‌شود؛ طی نشست روحانیون اهل‌سنت بندرخمیر به ریاست قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در امور اهل‌سنت هرمزگان در فرمانداری بندرخمیر، احکام اعضای شورای روحانیت این شهرستان توسط حجت‌الاسلام والمسلمین مریدی اعطا شد.
الف
منبع : فارس
کد: 222273