آرشيو خبر صفحه هرمزگان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
برگزاری همایش «بررسی اندیشه شافعی» گواهی بر آزادی عمل اهل‌سنت در ایران
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۱
امام‌ جمعه اهل‌سنت بندرعباس برگزاری موفق نخستین همایش «بررسی اندیشه و آراء فقهی امام شافعی» با حضور جمعی از بزرگان، معتمدین، ائمه جمعه و جماعات، پژوهشگران و اندیشمندان فقه شافعی سراسر کشور در بندرعباس را گواهی بر آزادی اهل‌سنت در ایران دانست.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:  شیخ سید عبدالباعث قتالی در نماز جمعه با اشاره به اینکه ابتدا امانت الهی بر کوه عرضه شد اما کوه از پذیرفتن بار سنگین امانت الهی امتناع کرد، اظهار داشت: انسان امانت الهی را پذیرفت در حالی که برای پذیرفتن این امانت ضعیف بود.

وی با بیان اینکه گردن‌کشی و تکبر انسان در برابر خداوند از نشانه‌های ضعف انسان در پذیرفتن امانت الهی است افزود: این امانت باعث می‌شود تا منافق و کافر از مومن و مسلمان حقیقی سوا شوند.

امام‌ جمعه اهل‌سنت بندرعباس با اشاره به مقوله فتنه در جامعه اسلامی به مسائل سیاسی و مذهبی جهان اسلام پرداخت و اظهار کرد: ربوده شدن دختران کم سن و سال در نیجریه از سوی شبه نظامیان تکفیری یک فتنه بزرگ است.

وی با اشاره به فتنه در کشور عراق و حمله گروهک تروریستی داعش به استان‎‌های این کشور تصریح کرد: مسلمانان باید با بصیرت و روشن‌بینی به این فتنه نظر کنند و بدانند که این جنگ شیعه و سنی نیست بلکه فتنه‌ای برای در امان ماندن اسرائیل است.

شیخ قتالی با بیان اینکه یکی از اهداف این فتنه فراموشی ملت فلسطین و مسجدالاقصی است افزود: چندی پیش نقل قولی از یک مقام اسرائیلی منتشر شد که گفته است ما بیشتر از هر زمانی در سال‌ها و دهه‌های اخیر در امنیت کامل به سر می‌بریم.

امام جمعه اهل‌سنت بندرعباس با اشاره به وضعیت پیروان مذاهب چهارگانه اهل‌سنت در ایران تاکید کرد: در حالی که در کشورهای همسایه شاهد جنگ و کشتار و خونریزی هستیم اما ما در ایران در شرایطی آزاد زندگی کرده و احکام الهی را براساس آموزه‌های خود اجرا می‌کنیم.

وی «برگزاری موفق» نخستین همایش بررسی اندیشه و آراء فقهی امام شافعی با حضور جمعی از بزرگان، معتمدین، ائمه جمعه و جماعات، پژوهشگران و اندیشمندان فقه شافعی سراسر کشور در بندرعباس را گواهی بر آزادی اهل‌سنت در ایران دانست و افزود: بر خلاف آنچه در رسانه‌های معاند تبلیغ می‌شود، نظام جمهوری اسلامی توجه ویژه به اهل‌سنت دارد و شیعه و اهل‌سنت در آن از حقوق برابر برخوردارند.

شیخ قتالی همچنین با اشاره به نزدیک بودن ماه مبارک رمضان بر افزایش برنامه فرهنگی در این ماه تاکید کرد و گفت: برگزاری مسابقات و مجالس قرآنی، برگزاری اعتکاف، تبلیغ در خصوص واجبات الهی از جمله نماز، روزه و زکات و غیره باید مورد توجه قرار بگیرد.
الف
منبع : فارس
کد: 222521