آرشيو خبر صفحه بوشهر داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
شهید چمران هیچ‌‌گاه اعتقادات دینی خود را رها نکرد
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۳
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر گفت: شهید چمران در حالی که تحصیلکرده غرب بود، هیچ‌گاه باور و اعتقادات دینی خود را رها نکرد و همواره در عرصه دین‌مداری شخصیتی برجسته بود.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:  حجت‌الاسلام ابراهیم تشکری پنجشنبه شب در یادواره شهید چمران و یاران اظهار داشت: شهید چمران دارای ابعاد شخصیتی مختلفی بود و وی علاوه بر اینکه یک عارف بود یک مجاهد در راه حق نیز بود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران بوشهر در تبیین ویژگی‌های شخصیت شهید چمران ادامه داد: شهید چمران یک فرمانده و یک فرمانبر مطیع و سرباز نیز بود. شهید چمران با وجود اینکه در دانشگاه‌های آمریکا تحصیل کرده بود شخصی سنت‌گرا به شمار می‌رفت و همواره در خدمت اسلام بود.

تشکری تصریح کرد: شهید چمران با تحصیلاتی که داشت با پیشنهاد دولت آمریکا همراه شد ولی ترجیح داد در لبنان به کمک مردم این کشور بشتابد. این شهید والامقام در حالی که تحصیلکرده غرب بود هیچ‌گاه باور و اعتقادات دینی خود را رها نکرد و همواره در عرصه دین‌مداری شخصیتی برجسته بود.

وی با بیان اینکه صحبت‌های زیادی پیرامون شهید چمران مطرح شده، اظهار کرد: شهید چمران را لیبرالیست معرفی می‌کردند در حالی که وی دارای اندیشه‌ای پاک و الهی بود.

تشکری با اشاره به اینکه شهید چمران به هیچ گروه سیاسی وابستگی نداشت، گفت: امام خمینی (ره) شهید چمران را شخصیتی با ایمان می‌دانستند و این شهید با داشتن هدفی بزرگ و الهی از ابتدا تا آخر زندگیش به جهاد در راه خدا مشغول بود.

لازم به ذکر است چند تن از پیشکسوتان دفاع مقدس نیز در این آیین به خاطره‌گویی پرداختند.
الف
منبع : فارس
کد: 222524