آرشيو خبر صفحه بوشهر داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نشست عمومی یاوران نماز استان بوشهر برگزار شد
دوشنبه ۲ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۹
دومین نشست عمومی یاوران نماز در سالن شهید بهشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور مدیر کل امور بانوان استانداری، رئیس ستاد اقامه نماز استان بوشهر و جمعی از فعالان نماز برگزار شد.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:  رئیس ستاد اقامه نماز استان بوشهر در این نشست گفت: هدف از اجرای برنامه یاوران نماز ترویج و اشاعه فرهنگ نماز و فراگیر نمودن این فریضه الهی در همهی ابعاد آن توسط گروه‌های مردمی است.

حجت‌الاسلام عباس خشنود افزود: جذب، سازماندهی و تربیت نیروهای کارآمد و ایجاد شبکه مردمی یاوران نماز و ارتقا سطح کمی و کیفی اقامه نماز در جامعه از دیگر اهداف برگزاری این نشست است.

حجت‌الاسلام و المسلمین جابری عضو مرکز تخصصی نماز وابسته به حوزه علمیه قم نیز در این نشست بیان داشت: داشتن نیت خدایی نخستین شرط لازم برای شخص دعوت کننده است و با اشاره به حدیث مردم را به نیکی دعوت کنید بدون استفاده از زبانتان.

وی ضمن اشاره به جایگاه والای نماز در دین اسلام ابراز داشت: سخت‌گیری نکردن در امر تبلیغ برای نماز از دیگر ضروریات است که فرد دعوت کننده باید رعایت کند.

جابری اظهار داشت: والدین باید فضای مناسب را برای اقامه نماز فرزندان خود از طریق کمک به فرزندان در انتخاب دوست مناسب، جذاب کردن وقت نماز با اجرای برنامه‌ها و شرطی نکردن آنها برای انجام تکالیف دینی، فراهم کنند.
الف
منبع : فارس
کد: 222845