آرشيو خبر صفحه گلستان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
طرح امر به معروف به شایستگی اجرایی نشد
يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۲
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر یکی از اصول بسیار مترقی قانون اساسی است، گفت: طرح امر به معروف . نهی از منکر به شایستگی در کشور اجرایی نشده است.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: حجت‎الاسلام سیدعلی طاهری عصر امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران استان گلستان اظهار داشت: در اجرای طرح امر به معروف و نهی از منکر با وجودیکه اقداماتی صورت گرفته، اما آنچنان که شایسته جامعه اسلامی است این طرح انجام نشده و ما شاهد اجرای این واجب بسیار بااهمیت در کشور نیستیم.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری شده است ضرورت دارد همه کسانی که در عرصه فرهنگی فعالیت دارند اعم از قوه قضائیه و قوه مجریه اهتمام خود را نسبت به مسئله فرهنگ بیشتر کنند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: کمیسیون فرهنگی با همکاری کارگروه فرهنگی و کارگروه آموزش و تحقیقات از ابتدای سال جاری اقدام به تشکیل کارگروه مشترک با محوریت تصویب قوانین فرهنگی و نظارت بر اجرای دستگاه‎ها کرده است تا مطالبات فرهنگی مقام معظم رهبری با جدیت از سوی این کارگروه پیگیری شود.

اهتمام کمیسیون فرهنگی تسریع در اجرای طرح‎هاست

طاهری با بیان اینکه اهتمام کمیسیون فرهنگی تسریع در اجرای طرح‎هاست، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه یک‎سری طرح‎ها و لوایح از سال گذشته در کمیسیون فرهنگی ناتمام مانده است و در سال جدید نیز متناسب با مسائل فرهنگی لوایح جدید مطرح می‎شود سعی و همت مضاعف در تصویب و تسریع اجرای طرح گمارده شده است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: قانون صدا و سیما سالهاست از مجلس هشتم آغاز شده که بحث آن در کمیسیون فرهنگی به اتمام رسیده است که امیدواریم هر چه سریعتر در صحن علنی نوبت آن برسد و اجرایی شود.

طاهری با اشاره به طرح جمعیت و تعالی خانواده گفت: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری چند سالی است موضوع کاهش جمعیت را به عنوان یک دغدغه در کشور مطرح کردند کمیسیون‎های فرهنگی، اجتماعی، بهداشت و درمان، طرح جمعیت و کنترل خانواده را به مدت یک سال و نیم بررسی و برای تصویب به صحن علنی مجلس ارجاع داده است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: طرح مذکور دو الی سه هفته آینده به صحن علنی مجلس ارجاع داده شود تا شاهد تصویب و اجرای آن باشیم.
الف
منبع : فارس
کد: 224153