آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ششمین وزیری که کارت زردگرفت
سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۷
نمایندگان مجلس از پاسخ‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره سوال نماینده اصفهان قانع نشدند و بدین ترتیب ششمین کارت زرد مجلس به نعمت‌زاده داده شد.
ششمین وزیری که کارت زردگرفت
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) خانه ملت سوال حسن کامران نماینده اصفهان از محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت را مورد بحث و بررسی قرار داده و پس از استماع توضیحات کامران و پاسخ‌های نعمت‌زاده، با توجه به اینکه کامران اعلام کرد از پاسخ‌های وزیر قانع نشده‌اند، با ۱۱۱ رأی موافق، ۱۰۴ رأی مخالف و ۱۴ رأی ممتنع از ۲۳۷ نماینده حاضر در جلسه، از پاسخ‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت قانع نشدند و بدین ‌ترتیب ششمین کارت زرد مجلس نهم به نعمت‌زاده رسید.

وکلای ملت پیش از این به علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد، علی جنتی وزیر ارشاد، رضا فرجی دانا وزیر علوم، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، کارت زرد داده بودند.

کامران در سوال خود از وزیر صنعت پرسید علت وضعیت ناگوار بازنشستگان صنعت فولاد و عدم پرداخت مستمری آنان و یا دیرکردهای غیرقابل توجیه چیست؟

این پرسش پیش از این در کمیسیون اجتماعی مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفته بود اما به دلیل عدم اقناع نماینده پرسش‌گر از پاسخ‌های وزیر، این سوال برای بررسی بیشتر با صحن علنی موکول شده بود.

باهنر پیش از آغاز رأی‌گیری برای این سوال از وکلای ملت، در سخنان کوتاهی گفت: برخی نمایندگان مجلس انتقاد داشتند که چرا فرصت بیان تذکر نداشتند و معتقد بودند این موضوع به وزارت صنعت، معدن و تجارت مربوط نمی‌شد بلکه به وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی مرتبط بود، از نمایندگان مجلس می‌خواهم نظرشان را در رأیشان لحاظ کنند.

طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، در صورتی که تعداد کارت زردهای یک وزیر به عدد ۳ برسد، زمینه استیضاح آن وزیر در مجلس فراهم می‌شود، تاکنون مجلس به هر یک از وزرای ذکر شده در فوق تنها یک کارت زرد داده است.
الف
کد: 227072