آرشيو خبر صفحه البرز داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
یکپارچگی مسلمانان جهان در روز قدس خیالات اسراییل را از میان می برد
يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۷
نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به جنایات اسراییل در غزه اعلام کرد: مسلمانان جهان باید با یکپارچگی در روز قدس باید به جهانیان ثابت کنند که خیالات خام اسراییل را از میان خواهند برداشت
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: حجت الاسلام سید محمد مهدی حیسینی همدانی در خطبه های نماز جمعه شهرستان کرج در جمع نمازگزاران روزه دار با بیان این مطلب اظهار داشت: تمام تلاش آمریکا و رژیم غاصب این است که مردم دنیا را نسبت به مساله فلسطین بی تفاوت کنند و مسلمانان با وحدت کلمه باید این خیال خام را از بین ببرند.

حسینی همدانی در اداه تاکید کرد: رژیم غاصب اسراییل با محاسبات دقیق ابتدا کشورهای عراق، سوریه و لبنان را که کشورهای محور مقاومت هستند را درگیر با ناآرامی ها و درگیری های داخلی نمود و پس از آن در غزه جنایات دلخراشی را آغاز کرد.

امام جمعه کرج تصریح کرد: در واقع رژیم غاصب اسراییل با این اقدامات ابتدا تلاش کرد تمام حواس جهان اسلام را به سوریه عراق و لبنان معطوف کند تا خود بتواند اهداف بلند مدت خود در منطقه را دنبال کند.

سکوت جوامع بین المللی لکه ننگ است

این مسئول گفت: سکوت جوامع بین المللی و سازمان ملل در خصوص جنایات اسراییل در غزه را لکه ننگی برای این نهادهای بین المللی است.

نماینده ولی قیه در البرز گفت: جنایاتی که در حق مردم مظلوم فلسطین می شود مصداق بارزی از نادیده گرفتن حقوق بشر و اصول بشردوستانه از سوی سازمان های بین المللی است.

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت منطقه و جنایات اسراییل در غزه در روز جهانی قدس امسال تاکید مسلمانان جهان بر یکپارچگی و همصدایی جهان اسلام را می طلبد.

نماینده ولی فقیه در البرز بیان کرد: تخریب ۱۳ هزار واحد مسکونی در هفت روز و ریختن بمب بر سر جمعیت یک میلیون ۴۰۰ هزار نفری که ۷۷ درصد آنان را زنان، بچه ها و غیرنظامیان تشکیل می دادند، یک جنایات جنگی علیه ملتی مظلوم است.

حسینی همدانی در ادامه سخنان خود با اشاره به موضوع پذیرش قطعنامه از سوی ایران در ۲۷ تیرماه سال ۶۷، بیان کرد: پس از عملیات فاو و موفقیت هایی که در این عملیات بدست آمد جمهوری اسلامی بنا به مصلحت کشور و انقلاب حاضر به پذیرش این قطعنامه شدند که صحنه دردناکی بود اما با تبین جریان این پذیرش از سوی امام راحل (ره) مردم همراه با ولایت آن را پذیرفتند.

مسئولان بحران کم آبی را مدیریت کنند

وی اظهار داشت: دشمن در آن زمان خلع سلاح شد و امروز باید از همراهی مردم با ولایت و اطاعت پذیری آنان در طول جنگ تحمیلی درس عبرت بگیریم.

امام جمعه کرج در ادامه اضافه کرد: ولایت پذیری اصل مهمی است که در شرایط فعلی نیز باید به آن توجه داشت و در سایه تبعیت رهبری می توان به اهداف والای انقلاب اسلامی در منطقه و جهان دست یافت.

نماینده ولی فقیه تصریح کرد: بحران کم آبی در البرز از اهمیت زیادی برخوردار است به همین منظور همه باید در مصرف آب باید صرفه جویی کنند و مسئولان امر نیز باید مدیریت صحیح منابع آبی موجود را بخوبی مدیریت کنند.

این مسئول افزود: در زمینه مدیریت بهینه آب در البرز از سوی مدیران مربوطه کارهای خوبی صورت گرفته است که جای تشکر دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از مدیریت ارشد استان خواست تا تلاش بیشتری برای معرفی مدیران بخش های بلاتصدی کنند چرا که در غیر این صورت مردم ضرر خواهند کرد.

نماینده ولی فقیه در البرز در ژایان از مردم البرز خواست تا با کمک به ستاد عتبات عالیات و همچنین به ساخت ضریح حبیب بن مظاهر (ع) نیازهای مالی این پروژه مهم فرهنگی را تامین کنند.
الف
منبع : مهر
کد: 227787