آرشيو خبر صفحه همدان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سلاحی مرگبار علیه خانواده‌
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۰
امام جمعه شهرستان بهار ماهواره را سلاحی مرگبار خواند و گفت: کانال‌های ماهواره همانند سلاحی پرجاذبه و مرگبار خانواده‌ها را نشانه گرفته‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: حجت‌الاسلام حبیب‌الله حاتم‌نیا در شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهار افزود: برخوردهای مقطعی و قهری با ماهواره ناکارآمد است چرا که برخی از کانال‌های مسموم ماهواره با برنامه‌ریزی، افکار و عقاید دینی فرزندانمان را نشانه گرفته‌اند و با ایجاد شبهات مختلف فکر و ذهن آنان را منحرف می کنند.

وی ادامه داد: ماهواره مانند آتشی است که حرمت، اخلاق و ایمان خانواده‌ها را می‌سوزاند.

حاتم‌نیا بر آگاه‌سازی هرچه بیشتر جامعه تأکید کرد و افزود: باید با شیوه‌ها و ابزارهای مختلف در مدارس، دانشگاهها و.... به روشنگری پرداخت و این در حالی است که موضوع ماهواره و اینترنت و آسیب‌های ناشی از آن متولی خاصی ندارند.

وی بیان کرد: فرهنگ عمومی یعنی اینکه آداب، رفتار و کنش‌های افراد جامعه بار فرهنگی داشته و در واقع آداب، رفتارهای اجتماعی، معاشرت و زندگی عمومی مردم آمیخته با فرهنگ باشد.

امام جمعه بهار با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب مهندسی فرهنگی را جزو تکالیف و وظایف مسئولان نظام جمهوری اسلامی می‌دانند، خاطرنشان کرد: ایشان فرهنگ را بر تمام فعالیت‌های جامعه ارجح می‌دانند و بر ابعاد مختلف مهندسی فرهنگی تأکید می‌کنند.

وی گفت: ایران اسلامی را با مردم با فرهنگش نشان داده اند که در زمینه فرهنگی می تواند الگویی مناسب برای دیگر کشورها باشند و فرهنگ یک جامعه متاثر از یک تربیت سالم توسط خانواده ها نسبت به فرزندان در جامعه است که باید تلاش خود را نسبت به این امر مجدانه و پیگیرانه انجام دهیم.

حاتم‌نیا در ادامه تصریح کرد: رواج مصرف قلیان به عنوان آسیب جدی در شهرستان در بین جوانان است که مصرف آن در مکان‌های عمومی شهرستان قابل مشاهده است.

وی با اشاره به اینکه جمع‌آوری قلیان از سطح شهرستان بهار، در بازه زمانی کوتاهی قابل انجام است، گفت: یروی انتظامی می تواند به عنوان متولی امر در این زمینه ورود و نسبت به جمع آوری قلیان ها اقدام کند.
الف
منبع : فارس
کد: 228318