آرشيو خبر صفحه گلستان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دغدغه ام تحکیم بنیان خانواده است
يکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۹
نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری، هدف خود از بیان مباحث مربوط به خانواده را تحکیم بنیان خانواده عنوان کرد و گفت: این موضوع مهم دغدغه من است.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی شنبه‌شب در سلسله نشست «اهمیت خانواده و وظایف همسران و فرزندان در اسلام» به مناسبت ماه مبارک رمضان در مسجد جامع گلشن گرگان اظهار داشت: فرهنگ غنی اسلام دارای چارچوب و مبناست، ما وظیفه داریم بنیان خانواده را در این چارچوب محکم کنیم.

وی افزود: فرزندانی که در این خانه ها تربیت شوند دارای شخصیت هستند و عقده‌ای بار نمی‌آیند.

زنان و مردان حق بی احترامی به یکدیگر را ندارند

نماینده ولی فقیه در استان گلستان خاطرنشان کرد: نه زنان حق بی‌احترامی به مردان را دارند و نه مردان مجازند که نسبت به زنان خود خشونت به خرج دهند.

نورمفیدی با بیان اینکه طبق آیه ۳۴ سوره نساء زنان به دو دسته صالحه و ناشزه تقسیم می‌شوند، گفت: زن با شوهرداری خوب مرد را می‌سازد.

وی افزود: از نگاه قرآن به زنانی که در برابر حق واجب شوهر، تمکین و در غیاب او از مال، حیثیت و آبرویش حفاظت می‌کند، صالحه می‌گویند.

مرد باید از خودخواهی و تکبر پرهیز کند

امام جمعه گرگان خاطرنشان کرد: مرد هم باید در برابر زن، زبان نرم داشته باشد و از خودخواهی و تکبر پرهیز کند.

نورمفیدی تصریح کرد: حکومت‌ها اگر کافر هم باشند بدون ظلم، دوام می‌آورند، اما با ستم بر مردم نمی‌مانند.

وی ادامه داد: مردی خدمت پیامبر گرامی اسلام (ص) عرض کرد همسرم هنگام خروجم از خانه مرا بدرقه می‌کند، هنگام ورودم به خانه مرا مورد استقبال خود قرار می‌دهد و موقع ناراحتی هم به من دلداری می‌دهد.

زنان با شوهرداری خوب مردان را به تسخیر خود در می آورند

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: پیامبر (ص) در پاسخ به این مرد فرمودند ذات اقدس الهی کارگزارانی در زمین دارد و این زن کارگزار اوست، پروردگار نصف اجر شهید را به او عطا می‌کند.

نورمفیدی، وظایف اصلی زنان را اداره خوب خانه، محاسبه هزینه و درآمد، تربیت فرزندان و محافظت از آبرو، مال و حیثیت شوهر در غیاب او برشمرد.

به گفته وی، اگر زنان این چیزها را بیاموزند مردان را به تسخیر خود در می‌آورند.
الف
منبع : فارس
کد: 228960