آرشيو خبر صفحه همدان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بسیاری از ناهنجاری‌ها نتیجه بی‌توجهی به سبک زندگی اسلامی است
يکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۸
امام جمعه موقت ملایر ریشه بسیاری از ناهنجاری‌های امروز از جمله بی‌حیایی را بی‌توجهی به سبگ زندگی اسلامی برشمرد.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: حجت‌الاسلام سید حسن فاضلیان صبح امروز در مراسم تقدیر از فرزندان ممتاز کارکنان دانشگاه ملایر با اشاره به ماه مبارک رمضان به عنوان بهترین فرصت برای نزدیکی به خداوند، اظهار داشت: انسان در این ماه رنج گرسنگی را می‌کشد و بیشتر به یاد فقرا و قیامت می‌افتد.

وی با بیان اینکه فرشتگان در لحظه افطار بر فرد روزه‌دار رحمت و درود می‌فرستند و خداوند دعای او را مستجاب می‌کند، گفت: انسان باید با روزه داری به همه معانی روزه برسد و خود را از معنویت این ماه نورانی پر کند.

امام جمعه ملایر در ادامه با اشاره به سبک زندگی اسلامی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، بیان داشت: تحقق این امر در گرو تبیین فرهنگ اسلامی در جامعه است.

وی با بیان اینکه بسیاری از ناهنجاری‌های امروز جامعه، نتیجه دوری از سبک زندگی اسلامی است، تصریح کرد: غرب در این زمینه برای دور کردن جوانان و مردم جامعه از فرهنگ و زندگی اسلامی سرمایه‌گذاری کرده است.

فاضلیان، مهمترین ابزار دشمن در این زمینه را ماهواره دانست و افزود: برنامه‌های شبکه‌های ماهواره‌ای، بی‌حیایی، بی‌عفتی و بی‌تقوایی را در جوامع اسلامی رواج داده و در پی منحرف ‌کردن جوانان این جوامع هستند.

وی خطاب به خانواده‌ها، اظهار داشت: باید مراقب فرزندان خود از دام‌های خاموش دشمن باشید چرا که ماهواره به عنوان وسیله‌ای مخرب خانواده را از درون فاسد می‌کند.

در ادامه مسئول نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر نیز با اشاره به حوادث اخیر در فلسطین جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و گفت: کسانی که امروز ندای مظلومیت مردم غزه را می‌شنوند و به یاری آنها نمی‌آیند خود را به کوری و کری زده‌اند.

حجت‌الاسلام احمد فراهانی با اشاره به نام‌گذاری روز قدس از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب، تصریح کرد: مردم دنیا به ویژه مردم کشورمان در این روز ثابت کردند که ملت بی‌پناه فلسطین تنها نیست و ملت‌های آزاده دنیا از آن‌ها حمایت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه عاقبت ظلم نابود شدنی است و با توکل بر خدا ظالمان نابود می‌شوند، مقاومت را بهترین راه پیروزی در مقابل اسرائیل غاصب برشمرد.

مسئول نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر در ادامه با اشاره به سالروز عملیات مرصاد در سال ۶۷ افزود: رزمندگان ما با توکل بر خدا در هشت سال دفاع مقدس در مقابل دشمن ایستادگی کرده و سرانجام با افتخار به پیروزی رسیدند.

وی، پیشرفت‌های امروز جامعه را مرهون ایثار و گذشت رزمندگان و خون‌های پاک شهدا در هشت سال دفاع مقدس برشمرد و بر ادامه راه شهدا در سنگر علم و دانش توسط جوانان کشور تاکید کرد.
الف
منبع : فارس
کد: 228974