آرشيو خبر صفحه هرمزگان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
حضور ناشران اهل تسنن و شیعه در نمایشگاه قرآنی قشم
پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۷
مشاور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خوشبختانه در نمایشگاه قرآنی قشم شاهد حضور انتشارات برادران اهل تسنن و شیعه در کنار هم هستیم.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: علی‌اصغر امیرنیا صبح امروز در حاشیه حضور در نمایشگاه قرآنی قشم، اظهار داشت: نمایشگاه قرآنی قشم یکی از ۱۳ نمایشگاهی است که ما برای ماه مبارک رمضان در استان‌های کشور طراحی کردیم که همزمان با برپایی نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم تهران، فعالیت خودش را آغاز کند.

وی با ارائه گزارشی از فعالیت نمایشگاه‌های قرآن استان‌های دیگر، افزود: در میان این نمایشگاه‌ها، فقط در استان قم شاهد برپایی بخش بین‌الملل بودیم، همچنین نکته قابل توجه در میان این آمار، برگزاری ۱۲ نمایشگاه استانی قرآن کریم استانی با موضوع حجاب و عفاف بود.

امیرنیا با بیان اینکه یکی از نمایشگاه‌های حائز اهمیت، نمایشگاه قرآن قشم است، گفت: منطقه آزاد قشم، هم منطقه آسیب‌پذیری است و هم جمع اهل تسنن و شیعه را در این منطقه شاهد هستیم و نیازمند این هستند که همه در کنار هم با تمسک به قرآن کریم، فعالیت و بر مشترکات تاکید داشته باشند، خوشبختانه در این نمایشگاه شاهد حضور انتشارات برادران اهل تسنن و شیعه در کنار هم هستیم.

مشاور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به بخش‌های مختلف نمایشگاه قرآن قشم اشاره کرد و توضیح داد: در بخش ناشران کودک و نوجوان شاهد تعداد قابل توجه و کتاب‌های خوبی بودیم، بخش تجسمی نمایشگاه بسیار قوی بود و آثار برجسته اساتید را شاهد بودیم.

وی با تاکید بر فعالیت‌های قرآنی در شهر قشم، خاطرنشان کرد: نمایشگاه قرآن قشم در کل به عنوان یک منطقه آزاد، بسیار عالی بود و انتظار ما این است همان طور که مردم و هنرمندان پای کار می‌آیند، سازمان و نهادهای دولتی، وزارتخانه‌ها و منطقه آزاد هم پای کار بیایند.

امیرنیا با اشاره به سخنان رهبر کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری درباره ساری و جاری شدن قرآن در زندگی مردم، بیان کرد: از آنجایی که دغدغه‌های مقام معظم رهبری بر اساس این است که سبک زندگی قرآنی در میان مردم رواج یابد، بهترین مکان برای تمسک به قرآن است.

وی به تلاش مدیریت ویژه فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم اشاره کرد و افزود: آقای ملانوری مدیر ویژه فرهنگ و ارشاد قشم، تجربه زیادی در زمینه فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی هنری دارند و تلاش‌هایشان در این نمایشگاه مشهود است و همین موضوع سبب شده شاهد همه فعالیت‌های نمایشگاه قرآن تهران، در اندازه کوچک‌تر باشیم.
الف
منبع : فارس
کد: 230297