آرشيو خبر صفحه گلستان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
همایش «جهاد فرهنگی و فرهنگ جهادی» در گرگان برگزار می‎شود
پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۱
مدیر حوزه علمیه امام صادق (ع) گرگان از میزبانی مرکز استان در برگزاری همایش جهاد فرهنگی و فرهنگ جهادی خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: حجت‎الاسلام سیدمحسن طاهری صبح امروز در جمع خبرنگاران در گرگان ‌اظهار داشت: در حال حاضر یکی از مهمترین دغدغه‎های دلسوزان نظام به ویژه ‌مقام معظم رهبری مسائل فرهنگی است که این مهم برای نخستین‎بار در شعار سال مورد تاکید بیشتر قرار گرفت.

وی رفع دغدغه‎های فرهنگی را از مهمترین اولویت‎های جامعه اسلامی برشمرد و تصریح کرد: برگزاری چنین همایش‎هایی گرچه نمی‎تواند دغدغه اصلی را به طور کامل برطرف کند اما در راستای آشنایی بیشتر فعالان فرهنگی و نیروهای ارزشی در زمینه راهکارها بسیار موثر و اثربخش است.

مدیر حوزه علمیه امام صادق (ع) گرگان با تاکید بر اینکه فعالیت‎های فرهنگی موجب هم‎افزایی نخبگان جامعه می‎شود، افزود: در همایش جهاد فرهنگی و فرهنگ جهادی علاوه بر سخنرانی، زمینه پرسش و پاسخ نخبگان نیز فراهم خواهد شد.

طاهری با بیان اینکه مطالبات مردمی برای مسئولان وظیفه ایجاد می‎کند، خاطرنشان کرد: زمانی که مطالبه مردمی صورت بگیرد قاعدتا یک مسئول خود را در مرعض افکار عمومی خواهد دید که بی‎توجهی به این مسئله سبب می‎شود تا آن مسئول یا نماینده خود به خود از افکار عمومی حذف شود.

مدیر حوزه علمیه امام صادق (ع) گرگان؛ پیگیری مطالبات مردمی را از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر خواند و بیان داشت: دستیابی به این مهم نباید صرفا در ارائه گزارش عملکرد و خبر خلاصه شود بلکه این مهم باید به درستی در جامعه نهادینه‎سازی شود.

طاهری با تاکید بر اینکه عمل به قانون الهی واجب است، ابراز داشت: واجبی که در جامعه ترک شود باید امر به معروف و نهی از منکر شود، قانونی که در زمینه عفاف و حجاب نوشته شد یقینا راهکارهایی برای آن در نظر گرفته شده که زمینه عملیاتی شدن آن وجود دارد.

مدیر حوزه علمیه امام صادق (ع) گرگان؛ حضور دسته‎جمعی اعضای کمیسیون فرهنگی را یک فرصت دانست و یادآور شد: یکی از موثرترین عوامل در پیگیری مسائل فرهنگی، مطالبات مردمی است اگر توجه به مسائل فرهنگی صرفا به دولت واگذار شود چندان راه به جایی نخواهد برد.

به گفته وی؛ همایش جهاد فرهنگی و فرهنگ جهادی با حضور حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر، حجت‎الاسلام قاسم روانبخش دبیر سیاسی نشریه پرتو سخن در گرگان برگزار می‎شود.

طاهری بیان داشت: دفتر پژوهش‎های فرهنگی قم سالانه مبادرت به برنامه‎هایی متمرکز در قم می‎کرد که در رویکرد جدید برگزاری چنین همایش‎هایی به میزبانی استان‎ها انجام می‎شود.
الف
کد: 231599