آرشيو خبر صفحه آذربایجان غربی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رژیم صهیونیستی دشمن همیشگی اسلام است
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۳
امام جمعه اهل تسنن ارومیه گفت: رژیم صهیونیستی دشمن همیشگی اسلام است.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: ملا عبدالقادر بیضاوی در خطبه‌های نماز جمعه با دعوت نمازگزاران بر رعایت تقوای الهی اظهار داشت: عزت و سربلندی هر مسلمانی در گرو عمل به دستورات و آموزه‌های دینی پاکسازی درون خویش است.

وی افزود: کسب تقوای الهی تنها از طریق تزکیه نفس، عمل به واجبات الهی و پرهیز از گناهان صغیره و کبیره است.

امام جمعه اهل تسنن ارومیه به آیات ۱۷۹ تا ۱۸۳ سوره شعرا که در خصوص تقوای الهی نازل شده، اشاره کرد و افزود: خداوند در این آیات به تقوای الهی در حوزه اقتصادی اشاره فرمودند و بر اهمیت رعایت تقوای الهی در حوزه اقتصادی به منظور بهره‌مندی بیشتر انسان‌ها از نعمات خداوندی تاکید کرده‌اند.

بیضاوی در بخشی از سخنان خود به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در نوار غزه اشاره کرد و گفت: آمریکا در پشت پرده تمام جنایات و کشتار کودکان و زنان بی‌گناه مردم فلسطین قرار دارد.

وی افزود: امروز شاهد جنایات و کشتار مسلمانان در تمام نقاط جهان هستیم که ناشی از اتحاد کفار برای از بین بردن مسلمانان است، آنان با استفاده از گروهک‌ها و سران دست‌نشانده خود در نقاط مختلف جهان می‌خواهند اسلام را نابود کنند.

امام جمعه اهل تسنن ارومیه گروهک تکفیری داعش را نمونه بارز توطئه دشمنان اسلام خصوصا آمریکا عنوان کرد و گفت: وقتی کفار نمی‌توانند مسلمانان را از سر خود بردارند به تخریب اعتقادات اسلام روی آورده و می‌خواهند با اعمال خشونت‌آمیز و جنایت‌کارانه که با نام اسلام انجام می‌دهند وجهه اسلام را در نظر جهانیان تخریب کنند.

بیضاوی تنها راهکار مقابله با دسیسه و توطئه‌های دشمنان اسلام را اتحاد مسلمانان با یکدیگر عنوان کرد و گفت: اگر مسلمانان اختلافات را کنار بگذارند و با اتحاد و همدلی زمینه‌های وحدت را ایجاد کنند به راحتی می‌توانند حملات دشمنان اسلام را سرکوب کنند.

امام جمعه اهل تسنن ارومیه خاطرنشان کرد: مسلمانان جهان باید توجه داشته باشند که امریکا دشمن واقعی و همیشگی مسلمانان و جهان اسلام است و همانند شیطان در پشت پرده جنایات رژیم صهیونیستی و دیگر دشمنان اسلام قرار گرفته و آن‌ها را از لحاظ مالی و سلاح‌ها تامین می‌کند.

وی افزود: آمریکا و سایر دشمنان اسلام در جهان کنونی باید بدانند که خداوند از صدر اسلام تاکنون مسلمانان را بر علیه کفار پیروز گردانیده و مسلمانان با اتکا بر ایمان خداوند تمام دشمنان را نابود خواهند کرد.

بیضاوی پیروزی اخیر مردم غزه در برابر رژیم صهیونیستی را نمونه بارزی از نمایش قدرت الهی عنوان کرد و گفت: مردم غزه با دستان خالی در مقابل اسرائیل غاصب و حامیانش ایستاده و با مقاومت خود ثابت کردند که با صبر و مقاومت و اتکا بر خداوند می‌توان دشمنان را شکست داد.

امام جمعه اهل تسنن ارومیه خطاب به آمریکا و رژیم صهیونیستی هشدار داد، آنان باید بدانند اگر روزی فرا برسد که تمام مسلمانان در مقابلشان به پا خیزند آنان را از روی زمین محو خواهند کرد زیرا مسلمانان به یاری خداوند می‌توانند قدرتمندترین انسان‌های جهان باشند.

الف
منبع : فارس
کد: 231889