آرشيو خبر صفحه همدان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
برخی خانواده‌ها نمی‌دانند ماهواره توپخانه دشمن است
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۸
مسئول بسیج مهندسین کشاورزی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان گفت: امروز ماهواره توپخانه دشمن است اما بسیاری از خانواده‌ها به این موضوع آگاهی ندارند.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: محمد خوش نیت در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه همدان اظهار داشت: زمانی جنگ نظامی علیه کشور اتفاق افتاد و با مقاومت مردم دشمن نتوانست موفقیتی به دست آورد، امروز به ماهواره و اینترنت متوسل شده که باید باز هم با مقاومت نگذاریم دشمن پیروز شود.

وی ادامه داد: امروز ماهواره توپخانه دشمن است اما بسیاری از خانواده‌ها به این موضوع آگاهی ندارند و هزینه برق و خرید تجهیزات استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای را متقبل می‌شوند.

خوش نیت تاکید کرد: امروز باید در مقابل ماهواره و اینترنت مقاومت کنیم چراکه غفلت و کوتاهی باعث پیروزی دشمن می‌شود.

این آزاده دوران دفاع مقدس همچنین به مقاومت رزمندگان ایرانی در دوره اسارت اشاره و بیان کرد: مقاومت رمز پیروز رزمندگان در جبهه‌ها و زندان‌های رژیم بعث بود، بعثی‌ها بلاهای مختلفی سر اسیران می‌آ‌وردند تا دست از مقاومت بردارند اما موفق نمی‌شدند.

وی تصریح کرد: در لحظه‌های سخت اسارت و زیر شکنجه بعثی‌ها توسل به قرآن باعث مقاومت و پیروزی می‌شد، عراقی‌ها هم فهمیده بودند نمی‌توانند با دین و اعتقادات اسرای ایرانی بازی کنند.

خوش‌نیت ادامه داد: در دوران اسارت استقامت و ولایت پذیری اسرا به حدی بود که در تبعیت از ولایت سر از پا نمی‌شناختند و ترسی از کشته شدن نداشتند.

خوش‌نیت با اشاره به نقش روحانیت در استقامت اسرا گفت: حجت‌الاسلام ابوترابی نحوه زندگی کردن و معاش اسلامی را به اسرا گوشزد می‌کرد، در آسایشگاه کلاس قرآن برگزار می‌کردیم و افرادی را که سواد خواندن نداشتن ظرف کمتر از ۶ ماه برای خواندن قرآن آماده می‌کردیم.

وی همچنین به شکنجه‌های دوران اسارت اشاره کرد و افزود: در داخل اردوگاه با تمام امکانات اسرا را آزار می‌دادند اما رزمندگان دست از استقامت بر نمی‌داشتند.

مسئول بسیج مهندسین کشاورزی سپاه همدان ادامه داد: گاهی به خاطر یک ترکش یا تیری کوچک پای بچه‌ها را قطع می‌کردند، رزمندگان ایرانی را وسیله‌ای برای آزمایش پزشکان خود کرده بودند.

خوش‌نیت اضافه کرد: شرایط غیربهداشتی رنج آوری برای اسرا ایجاد می‌کردند و دست به هر کاری می‌زدند تا مقاومت اسرا را بشکنند اما موفق نمی‌شدند.

وی با اشاره به مقید بودن رزمندگان در دوران اسارت به اقامه نماز، اظهارکرد: عراقی‌ها وقتی اعتقاد اسرای ایرانی را به اقامه نماز می‌دیدند به اشتباه خود برای جنگ با ایران پی می‌بردند.
الف
منبع : فارس
کد: 231954