آرشيو خبر صفحه همدان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
هیچ کنسرت دارای مجوزی از سوی ارشاد همدان لغو نشده است
شنبه ۱ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۹:۱۱
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: هیچ کنسرت دارای مجوزی از سوی ارشاد همدان لغو نشده است.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: فاضل عبادی در جمع خبرنگاران استان همدان با اشاره به اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال واگذاری امور مهم فرهنگی، هنری و رسانه‌ای به اهالی فرهنگ و هنر است، اظهار کرد: تا زمانی که تصدی‌گری دولت در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری وجود داشته باشد روزمرگی در این حوزه‌ها ادامه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه جلسات شورای فرهنگ عمومی استان به صورت مستمر و هر سه هفته یک‌بار برگزار می‌شود، افزود: کمک به ارتقای فرهنگ عمومی و عمل کردن به سبک زندگی اسلامی در شورای فرهنگ عمومی دنبال و از نظرات صاحبنظران در این حوزه استفاده می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با تأکید بر اینکه در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی رونق دادن اقتصاد در فعالیت‌های فرهنگی دنبال می‌شود، تصریح کرد: تشکل‌های فرهنگی و هنری نیاز به احیا و تقویت دارند تا بتوانند اداره امور مربوط به خودشان را به دست گیرند.

وی با بیان اینکه در صنوف فرهنگی هنری مانند چاپخانه‌ها به ساماندهی اساسی نیاز است، ادامه داد: باید به نقطه‌ای رسید که در آن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها حامی و به عنوان دبیرخانه فعالیت‌های فرهنگی و هنری کارهای مربوطه را پیگیری کند.

عبادی با اشاره به اینکه استان همدان با توجه به ظرفیت‌ها و شخصیت‌های برجسته فرهنگی و هنری که دارد در حوزه دیپلماسی فرهنگی مطرح شده از سوی وزیر ارشاد موثر خواهد بود، خاطرنشان کرد: در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری از سینما تا کتاب همدانی‌ها جایگاه ویژه‌ای در سطح کشور دارند.

وی از همه نخبگان درخواست کرد پیشنهادات خود را برای فعال کردن دیپلماسی فرهنگی ارائه دهند و افزود: برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی در داخل و خارج کشور منتظر دریافت پیشنهادات اهالی فرهنگ و هنر و رسانه هستیم و از آن‌ها استقبال می‌کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با اشاره به برگزاری جشنواره عقلانیت در حکمت سینوی که همزمان با روز همدان در روز اول شهریورماه برگزار می‌شود، گفت: این همایش توسط بنیاد بوعلی به عنوان یک تشکل برگزار می‌شود و میهمانان برجسته کشوری در این مرسم شرکت خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم حضور خواهد داشت، ادامه داد: نمایشگاه سراسری کتاب نیز در روز دوم شهریور ماه همزمان با آغاز هفته دولت با حضور معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز به کار خواهد کرد.

عبادی با بیان اینکه بیش از ۵۰۰ ناشر کشوری در ۲۰۰ غرفه به ارائه محصولات فرهنگی خود می‌پردازند و ۱۰ غرفه نیز به ناشران استانی و ۱۰ غرفه نیز به دستگاه‌های فرهنگی اختصاص یافته، افزود: در حوزه انجام کارهای فرهنگی به دنبال تمرکززدایی و ایجاد عدالت در فعالیت‌های فرهنگی در سطح استان هستیم.

وی با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره تئاتر استانی در شهرستان نهاوند در راستای برقراری عدالت در سراسر استان است، تصریح کرد: در ابتدای سال جاری شاهد برگزاری چندین تئاتر در همدان بودیم و در برخی از اوقات سه نمایش همزمان با یکدیگر اکران شد که باعث خوشحالی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با تأکید بر اینکه دائمی کردن فعالیت‌های فرهنگی هنری در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: در حوزه حمایت از هنرمندان، اهالی فرهنگ و هنر ، مستمری هنرمندان و بیمه آنان دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه هم افزایی فرهنگی به رونق فعالیت‌های فرهنگی و هنری کمک خواهد کرد، یاد آور شد: تشکیل بنیاد سید جمال الدین اسدآبادی پیگیری می‌شود تا بتوان فعالیت‌های فرهنگی بسیاری از این طریق داشت.

عبادی تأکید کرد: تاکنون از برگزاری هیچ کنسرت موسیقی که دارای مجوز بوده باشد جلوگیری نشده است.
الف
منبع : فارس
کد: 233171