آرشيو خبر صفحه همدان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مساجد بستر مناسبی برای مقابله با جنگ نرم هستند
يکشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۳
امام جمعه بهار بر استفاده از ظرفیت مساجد به عنوان پایگاه‌های تقویت فرهنگی در راستای مقابله با جنگ نرم تأکید کرد و گفت: مساجد بستر مناسبی برای مقابله با جنگ نرم دشمن هستند.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: حجت‌الاسلام حبیب‌الله حاتم‌نیا صبح امروز در همایش ائمه جمعه و جماعات و فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج بهار اظهار کرد: مساجد بستر مناسبی برای مقابله با تهاجم فرهنگی و تحکیم بخشیدن به عقاید جوانان هستند.

وی با تأکید بر تقویت حضور فعال و باشکوه مردم در مساجد افزود: مساجد پایگاه‌های تقویت فرهنگ دینی محسوب می‌شوند و توسعه و حمایت از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد باید در صدر برنامه‌های فرهنگی قرار گیرد.

یکی از کارشناسان سیاسی سپاه انصارالحسین(ع) همدان نیز در ادامه با اشاره به توطئه‌های اخیر غرب علیه نظام جمهوری اسلامی تصریح کرد: طی سال‌های اخیر شاهد طراحی توطئه‌های فراوان از سوی دنیای غرب علیه اسلام بوده‌ایم که یکی از اهداف آنها تسلط بر خاورمیانه بوده است.

محمود قاسمی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران نقطه مقابل توطئه طراحی شده دشمنان علیه اسلام است، گفت: انقلاب اسلامی ایران منادی وحدت و دفاع از مردم مظلوم فلسطین بوده و موج بیداری اسلامی را در کشورهای اسلامی رقم زد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی نفوذ آمریکا در منطقه خاورمیانه را به طور کامل قطع کرده است، گفت: رهبری ایران چه با رهبری امام خمینی(ره) و چه مقام معظم رهبری در مقابله با توطئه‌های استکبار جهانی نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای داشته و این نقش روز به روز قوی‌تر می‌شود.

این کارشناس سیاسی اظهار کرد: بعد از جنگ تحمیلی و شکست استکبار در عرصه نظامی، دشمنان به سمت جنگ فرهنگی و نرم گرایش پیدا کرده و در این عرصه سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

وی افزود: دشمنان ایران حدود ۲۰ سال تلاش می‌کنند با جنگ نرم فرهنگی و اعتقادی، ملت و انقلاب را متلاشی یا متوقف کنند و در این راه تمام ابزار خود را به خدمت گرفته‌اند.

قاسمی با اشاره به رسانه به عنوان مهم‏ترین ابزار جنگ نرم دشمن بیان داشت: دشمنان تلاش دارند با ابزار رسانه که امروز همه بدان دسترسی دارند، در این جنگ پیروز شوند در نتیجه به دنبال توسعه و گسترش رسانه‌ها هستند.

وی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا خطرات ماهواره را برای جوانان و به‌ویژه اولیای آنان تشریح و تبیین کنیم و از خطر بزرگی که آنها و فرزندانشان را تهدید می‌کند، آگاه سازیم.
الف
منبع : فارس
کد: 233498