آرشيو خبر صفحه گلستان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
افق راهیان نور کمتر از کربلا و حج نیست
يکشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۶
استاندار گلستان گفت: افق راهیان نور کمتر از کربلا و حج نیست.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: حسن صادقلو امشب در جلسه هماهنگی ستاد راهیان نور استان گلستان اظهار داشت: راهیان نور را باید در یک افق بلند دید.

وی ادامه داد: راهیان نور همراه خود یک آموزش را به همراه دارد و در دل خود تاریخی را جای داده که اگر روح این تاریخ کشف و نمایان نشود نتوانسته‎ایم درک حقیقی از راهیان نور داشته باشیم. در راهیان نور باید تمام مسیرهایی که پیوند بزرگی را برای ایجاد این حماسه‎های تاریخی بوجود آورده را نمایان کرد تا زائر در زمان بازگشت تغییر کند.

صادقلو بیان کرد: راهیان نور حفاظت از یک مقطع تابناک از برش تاریخ ماست. نباید به سفرهای راهیان نور تنها از نظر کمیت نگاه کرد بلکه باید کمیت و کیفیت با هم باشد و این زیارت به گونه‎ای باشد که تمام زائران با درک عمق زیارت به خانه‎های خود بازگردند.

استاندار گلستان تصریح کرد: نظر من این است که در صورتی که این برنامه ارزشی مردم‌محور شود و به صورت خودجوش و مردمی برگزار شود ارزش مسئله را بیشتر خواهد کرد.

* می‎خواهیم راهیان نور تاریخی شود

صادقلو گفت: ما می‎خواهیم راهیان نور تاریخی شود و این یک واقعیت گریزناپذیر است که باید اتفاق بیافتد.

وی تاکید کرد: استفاده از علوم روز و فناوری‎های پیشرفته باعث افزایش کیفیت این برنامه عظیم خواهد شد و هسته‎سازی مردم محور بسیار مهمی است که باید به جایی برسیم که موضوع راهیان نور همانند نماز و ذکر حق به یک باور استمراری تبدیل شود.

استاندار گلستان تصریح کرد: به اعتقاد من افق راهیان نور کمتر از کربلا و حج نیست، راه امام حسین (ع) چراغ راه هدایت است و از این نظر باید راهیان نور را به چراغ راه تبدیل کنیم.

وی در پایان ابراز داشت: ما مردان انقلابیم و از کارکرد اینگونه حماسه‎های انقلابی نمی‎توانیم بگذریم و این راه دفاع از شهید همت‎ها، باکری ها، چمران‎ها و صیاد شیرازی‎ها است.
الف
کد: 233506