آرشيو خبر صفحه همدان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
کتاب انسان را به مسیر درست هدایت می‌کند
دوشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۷
نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: کتاب انسان را به مسیر درست هدایت می‌کند.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: آیت الله غیاث‌الدین طه‌محمدی در آیین گشایش نهمین نمایشگاه سراسری کتاب همدان با تأکید بر اینکه نسل جوان برای حرکت به سمت کتاب هدایت و تشویق شوند، اظهار کرد: انسان در زمینه رذیلت و فضلیت‌ها از کتاب الهام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه کتاب، قلم و نوشت افزار در دو جبهه کار می‌کنند، افزود: کتاب در جبهه هدایت انسان را نجات داده و اثر مطلوبی بر سیر تکاملی انسان دارد و وجهی از آن نیز می‌تواند انسان را به گمراهی و ضلالت بکشاند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تأکید بر اینکه وزارت ارشاد نباید اجازه انتشار کتاب‌هایی را بدهد که باعث مسمومیت ذهن مردم شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بهاییان برای پیروزی رژیم صیهونیستی دعا کرده و خواهان شکست مردم فلسطین و جمهوری اسلامی ایران در لبنان و سوریه هستند.

وی با اشاره به اینکه امروز که هم دنیا وحشی‌گری رژیم اشغالگر قدس را محکوم می‌کنند، ادامه داد: از آنجا که بهاییان با خواندن کتاب‌های ضاله مسموم شدند و در حالی که ۷ میلیارد انسان روی زمین جنایات صهیونیست‌ها را محکوم می‌کنند این افراد به دنبال پیروزی رژیم اشغالگر قدس هستند.

طه‌محمدی دلیل این اتفاق را مسخ شدن فرهنگی این افراد دانست و تصریح کرد: خداوند کتاب‌های آسمانی را قیم و مطهر آفریده است و تمام صفحه‌های آن پاک هستند.

وی اظهار کرد: کتاب‌های چون آثار شهید مطهری انسان را به عرش می‌رساند و کتاب‌هایی نیز وجود دارد که انسان را به یک تروریست تبدیل می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تأکید بر اینکه وهابیون در عربستان کتاب‌های ضاله بسیاری به زبان فارسی تهیه کردند، یادآور شد: زائران ایرانی که برای زیارت خانه خدا به مکه مشرف می‌شود با این کتاب‌ها برخورد کرده و برخی از افراد وهابی نمی‌شوند.

وی تصریح کرد: هیچ بلایی بدتر از مسخ عقل و قلب انسان توسط گروه‌های گمراه شده نیست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز در این آیین اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب در استان همدان به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است.

فاضل عبادی با اشاره به اینکه نهمین نمایشگاه کتاب همدان ۲۶۰ امین نمایشگاه سراسری کتاب است، خاطرنشان کرد: این نمایشگاه همزمان با هفته دولت از دوم تا ۹ شهریور ماه با حضور ۵۰۰ ناشر و ۲۶۰ هزار جلد عنوان کتاب در ۱۹۰ غرفه برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه در این نمایشگاه ۳۰ درصد تخفیف برای خرید هر کتاب در نظر گرفته شد، افزود: ۲۰ درصد تخفیف توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در نظر گرفته شده و ۱۰ درصد تخفیف نیز توسط ناشران به خریداران تعلق خواهد گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه هدف این نمایشگاه ارتقا فرهنگ کتاب و کتابخوانی است، تصریح کرد: غرفه پاسخگوی شبهات دینی، غرفه کودک و نوجوان، غرفه صدا و سیما، برگزاری نخستین نمایشگاه صنعت چاپ در استان از جمله برنامه‌های جنبی این نمایشگاه است.
الف
منبع : فارس
کد: 233800