آرشيو خبر صفحه همدان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اسلامی شدن جامعه به قانون، جامعه و مجریان اسلامی نیاز دارد
دوشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۰
امام جمعه موقت تهران گفت: اسلامی شدن جامعه مدیون سه رکن اصلی قانون اسلامی، مجریان اسلامی و جامعه اسلامی است.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: آیت‌الله سیداحمد خاتمی درنشست سبک زندگی اسلامی در مسجد مهدیه همدان اظهار کرد: اگر به صحن جامعه نگاه کنید شکل اسلامی در آن نمی‌بینید.

خطیب جمعه موقت تهران بیان کرد: اسلامی شدن جامعه مدیون سه رکن اصلی، قانون اسلامی، مجریان اسلامی و جامعه اسلامی است و جامعه‌ای که این سه عنصر در آن نباشد را نمی‌توان جامعه اسلامی نامید.

وی خاطرنشان کرد: عنصر اول قانون است، قانون جامعه باید اسلامی باشد و این قانون همان حکم خداست، عنصر دوم مجریان مسلمان است، اگر قانون اسلامی باشد اما مجریان مسلمان با انگیزه نباشند قانون به انزوا کشیده می‌شود که به برکت خون شهدا هر دوی این عناصر در کشور ما وجود دارد.

خاتمی ادامه داد: عنصر بعدی سبک زندگی اسلامی است که ما در این زمینه مشکل داریم و صحن جامعه ما شکل اسلامی ندارد که نمود آن را در برخی از رفتارهای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، هنری و حتی سبک زندگی خانواده‌ها مشاهده می‌کنیم.

خطیب جمعه موقت تهران اضافه کرد: وضعیت بدحجابی و بی‌حجابی فزاینده هیچ شباهتی به یک جامعه اسلامی ندارد برخی‌ها نمی‌خواهند این موضوع را قبول کنند اما واقعیات با چشم بر هم گذاشتن تغییر نمی‌کند.

خاتمی با اشاره به این موضوع که دو مطلب کلیدی در خصوص سبک زندگی وجود دارد گفت: کسی می‌تواند سخن از سبک زندگی اسلامی بزند که باور داشته باشد که اسلام دین زندگی است و بینش اساس عمل است.

وی بیان کرد: رفتار خارجی انسان بر اساس یک فرهنگ شکل می‌گیرد، چنین به نظر می‌رسد در عرصه سبک زندگی دینی ما باید به فرهنگ‌ها بیشتر اهمیت بدهیم.
الف
منبع : فارس
کد: 233802