آرشيو خبر صفحه همدان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رونق گردشگری در گرو تغییر نگاه فرهنگی است
دوشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۷
دستیار ویژه رئیس جمهور گفت: برای رونق صنعت توریسم و جذب سرمایه‌گذار به تغییر نگاه مردم از لحاظ فرهنگی و ایجاد امنیت روانی برای سرمایه‌گذاران نیازمندیم.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: حجت‌الاسلام علی یونسی ظهر امروز در شورای اداری استان همدان با اشاره به اینکه پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی به خاطر خون شهداست، گفت: شهیدان رجایی و باهنر پیش از آنکه شهید شوند، وجود خود را غرق خدا کرده بودند.

وی با اشاره به اینکه کارمند دولت شدن محدودیت‌های مختلفی در کسب درآمد، زمان رفت و آمد و در اذهان عمومی ایجاد خواهد کرد، افزود: بسیار عجیب است که در ایران بیشتر افراد علاقه‌مند هستند در ادارات دولتی دست به کار شوند.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با اشاره به اینکه دولت در ایجاد شغل در ادارات خود محدودیت دارد، خاطرنشان کرد: اگر دولت نیروی انسانی مازاد داشته باشد، نخواهد توانست به همه مشکلات به خوبی رسیدگی کند.

وی با بیان اینکه نیروهای زیاد در یک اداره یکدیگر را دفع خواهند کرد، تصریح کرد: در این صورت به جای اینکه دستگاه‌ها اجرایی به خدمات‌دهی به دولت مشغول شوند درگیر ارتباطات داخلی شده و به امور مربوطه به طور کامل رسیدگی نخواهد شد.

یونسی با تاکید بر اینکه ۵۰۰ هزار نیرو به تازگی وارد بدنه دولت شدند، ادامه داد: ورود این تعداد نیرو به بدنه دولت در حالی است که دولت قصد کوچک‌تر و در نتیجه چابک‌تر شدن را دارد.

وی با اشاره به اینکه دولت وظیفه ایجاد بسترهای لازم در حوزه‌های مختلفی کاری را دارد، اظهار کرد: دولت نباید به خانه‌سازی ورود پیدا کند بلکه باید به امور زیربنایی برای رسیدن به توسعه رسیدگی کند.

دستیار ویژه رئیس جمهور با تاکید بر اینکه استان همدان در آسیب‌های اجتماعی رشد داشته است، تصریح کرد: مواردی چون بیکاری، طلاق و اعتیاد در همدان رشد داشته که نشات گرفته متاسفانه از فقر و بیکاری است.

یونسی با اشاره به اینکه فقر ریشه در کفر دارد، ادامه داد: دولت باید تلاش کند تا حداقل‌های یک زندگی را برای افراد جامعه ایجاد کند تا کفر را از بین ببرد و بدون ریا و تملق برای حل مشکلات جامعه قدم بردارد.

وی با بیان اینکه کلید حل مشکلات برطرف کردن معضلات اقتصادی به ویژه تورم است،تاکید کرد: ایران جزو معدود کشورهایی است که دارای جاذبه‌های توریستی در سه بعد مذهبی، تاریخی و طبیعی است.

دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با اشاره به اینکه تا نام گردشگر به میان می‌آید برخی‌ها اعلام می‌کنند اسلام به خطر افتاد، اظهار کرد: جوانان ما کافر و بدبین شدند و کسی صدایش درنیامد اما زمانی که بحث رونق توریست به میان می‌آید، همه نگران دین می‌شوند.

وی با بیان اینکه این مخالفت‌ها از سوی کشورهای امارات و ترکیه که با رونق توریست در ایران، صنعت گردشگری آن‌ها صدمه خواهد خورد، سرچشمه می‌گیرد، ادامه داد: تقویت ایمان مردم در توسعه ملی و اقتصادی کشور است و فقر و اعتیاد نمی‌تواند ایمان به وجود آورد.

یونسی با تاکید بر اینکه برای رونق صنعت توریسم موانع فرهنگی وجود دارد، خاطرنشان کرد: استان همدان در زمره استان‌هایی با جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و مذهبی است که می‌تواند مقصد سیل گردشگران باشد.

وی با بیان اینکه باید امنیت سرمایه‌گذاری تامین شود، افزود: فردی که به سرمایه‌گذاری میلیاردی دست می‌زند باید سود و آبرویش تامین باشد که نیازمند تغییر نگاه‌ها به سرمایه‌گذاران است.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با تاکید بر اینکه نگاه به کارآفرین نباید منفی باشد، ادامه داد: سرمایه‌داران همدانی سعی می‌کنند در استان‌های دیگر کشور سرمایه‌گذاری کنند.

وی با اشاره به اینکه امنیت روانی باید برای جذب سرمایه‌گذار ایجاد شود، گفت: اگر مشکلات فرهنگی در استان همدان مرتفع شده است باید برای تامین امنیت روانی نیز تلاش کرد چراکه در صورت این اتفاق سرمایه‌گذاران همدانی فعالیت‌های خود را به زادگاهشان منتقل خواهند کرد.

یونسی با بیان اینکه ساخت تفریحگاه و پارک مقدس است، اظهار کرد: برخی از افراد تصور می‌کنند که ساخت پارک باعث رخ دادن گناه می‌شود بنابراین این کار مقدسی نیست در حالی که اسلام نگاه بد را نمی‌پسندد و از عواید مطلوب پارک برای سازنده آن ثواب محاسبه خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید نگاه‌ها به همدان را تغییر داد، افزود: همدان در گذشته پایتخت علمی، فرهنگی و دینی کشور بوده و بوعلی سینا آن را به عنوان وطن خود برگزیده و به وزارت نیز رسیده است.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با اشاره به اینکه سهم کشور از توریست اندک است، تصریح کرد: اگر توریست وارد کشور شود دین ما را از بین نخواهد برد بلکه باید ایمان ما اثرگذار باشد و در تمام دنیا ما را به عنوان مسلمانان واقعی معرفی کنند.

وی در پایان یادآور شد: ترکیه دارای یک فرهنگ ضدتوریست بود اما مسلمانان شرایط را برای رونق توریست ایجاد کردند و در حال حاضر کشور را از این راه مدیریت می‌کنند.
الف
منبع : فارس
کد: 234851