آرشيو خبر صفحه همدان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
حضور در عرصه طلبگی تبعیت مستقیم از ائمه (ع) است
يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۱
مسئول نظارت و برنامه‌ریزی حوزه‌های علمیه خواهران کشور با بیان اینکه حضور در عرصه طلبگی را تبعیت مستقیم از شغل انبیا و ائمه اطهار(ع) محسوب می‌شود، گفت: طلبگی کاری بسیار ارزشمند بوده که باید قدر این نعمت را دانست.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: سید داوود ساجدی در جمع طلاب مدرسه کوثر شهرستان تویسرکان، دفاع مقدس را تابلوی معنوی عزتمندی ملت ایران اسلامی خواند و اظهار کرد: شهدا و ایثارگری رزمندگان با فداکاری از خود گذشتند و عزت و شرافت را برای ما خریداری کردند.

وی با اشاره به اینکه امروز ما در آرامشی که در هیچ جای دنیا سابقه ندارد زندگی می‌کنیم، خاطرنشان کرد: این آرامش و امنیت حاصل خون، جان و مال نثار شده ملت غیور و غیرتمند جوانان این مرز و بوم با رهبری آگاهانه امام(ره) در هشت سال استقامت است.

مسئول نظارت و برنامه‌ریزی حوزه‌های علمیه خواهران کشور با اشاره به اینکه در زندگی انسان فرصت‌های پیش می‌آید که مغتنم شمردن آن باعث متحول شدن زندگی می‌شود، افزود: اگر این فرصت‌ها از دست برود دیگر توفیق حاصل نمی‌شود و توفیق حضور خواهران را در حوزه علمیه به عنوان طلبه از این نوع فرصت‌ها است.

ساجدی بهترین و شایسته‌ترین راه قدرشناسی از نعمت خداوند را شناخت آن نعمت ذکر کرد و گفت: بهتر است در گام نخست ارزشمندی این مهم را بفهمیم تا فرصت توفیق داده‌ شده را از دست ندهیم.

وی تلاش برای بهترین بودن را گام دوم قدردانی توفیق الهی به بنده دانست و بیان کرد: برای درک و استفاده بهینه و درست از این فرصت باید به واقع یک طلبه باشیم، در غیر این صورت در انجام وظیفه خود در عرصه طلبگی درست عمل نخواهیم کرد.

مسئول نظارت و برنامه‌ریزی حوزه‌های علمیه خواهران کشور لازمه یک طلبه خوب بودن را تصمیم‌گیری و عزم جدی بر انجام این مهم خواند و تاکید کرد: برای اینکه بتوانید با عزم جدی وارد شوید باید چرایی طلبه شدن را برای خود روشن و شفاف کنید.

وی با تاکید بر اینکه افرادی که پشت پا به دنیا و همه تعلقاتش می‌زنند به ارزش‌های الهی می‌رسند، امام خمینی(ره) را به عنوان یک طلبه نمونه موفق و الگوی برای همه مردمان جهان به طلاب معرفی کرد.

ساجدی در ادامه سخنانش در باره آفت‌های طلبگی سخن گفت و شناخت آفت‌های طلبگی و تلاش برای دور ماندن از آن‌ها را به طلاب برای کسب توفیقات بیشتر الهی در این مسیر توصیه مؤکد کرد.

وی با بیان اینکه طلاب باید بر آفت‌های اخلاقی حساس‌تر باشند، متذکر شد: آفت اخلاقی که شیطان بر آن سرمایه‌گذاری می‌کند غرور است که طلبه ما باید بر این مهم مراقبت شدیدی داشته باشد.

مسئول نظارت و برنامه‌ریزی حوزه علمیه خواهران کشور تمرین انسان متواضع بودن برای مقابله با غرور را به طلاب توصیه کرد و گفت: طلبه یعنی خاضع‌ترین فرد جامعه، کسی که به خاطر خداوند با همه چیزی و همه کس می‌سازد.

ساجدی از رفاه‌زدگی به عنوان دومین آفت برای طلبه نام برد و گفت: بزرگان دین ما نظیر امیرالمؤمنین(ع) با ساده زندگی ثمره کار خود را انفاق می‌کردند، پس مردم ما زندگی غیر از ساده‌زیستی را برای روحانی نمی‌پسندد.

وی بی‌سوادی و پرهیز از ورود به سیاست را از دیگر آفت‌های طلبگی عنوان و تاکید کرد: بی‌سوادی آفت جدی جامعه ماست؛ متأسفانه مدرک‌گرایی امروز در جامعه باب شده درحالی‌که اگر مطلبی فهم و درک نشود در ارائه به جامعه ما با مشکل روبه رو خواهد شد.

مسئول نظارت و برنامه‌ریزی حوزه علمیه خواهران کشور در بخش دیگر از سخنانش ولایت را اصلی‌ترین جزء دین دانست و تاکید کرد: رهبری جامعه یعنی رهبری دینی و سیاسی است چرا که ما بدون هدایت آن نمی‌توانیم به جلو حرکت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اگر ما فردی دین‌دار و متدین هستیم تبعیت از مقام ولایت‌فقیه بر ما واجب و لازم است، حساس‌ترین برنامه‌ها برای طلاب را رهنمودها و فرامین مدبرانه مقام عظمای ولایت در همه زمان‌ها و حوزه‌ها عنوان کرد.

ساجدی با بیان این نکته که یک طلبه خوب حرف اول و آخرش رهبرش که نماینده امام زمان(عج) است، تصریح کرد: اگر قدر نعمت ولایت را ندانیم خداوند نعمتش را از ما دریغ می‌کند.

مدیر حوزه علمیه کوثر تویسرکان نیز در گزارشی بیان کرد: مدرسه علمیه کوثر تویسرکان از سال ۸۲ زیر نظر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران فعالیت خود را آغاز کرد.

لیلا ترکاشوند اظهار کرد: این حوزه با بیش از یک دهه فعالیت ارزشمند و اثرگذار توانسته به قطب علمی و فرهنگی در سطح شهرستان مبدل شود.

وی از اهداف حوزه‌های علمیه را تربیت افراد نخبه و اثرگذار و فعالیت‌های اعتقادی و مذهبی دانست و تاکید کرد: مدرسه حوزه علمیه کوثر تویسرکان همت تمام خود را در راستای تحقق این اهداف به کار بسته است.
الف
منبع : فارس
کد: 238932