آرشيو خبر صفحه البرز داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
حکومت‌های اسلامی خلاف منافع جهان اسلام عمل نکنند
شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۵
نماینده ولی‌فقیه در استان البرز گفت: حکومت‌های اسلامی خلاف منافع جهان اسلام عمل نکنند.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: نماز سیاسی عبادی جمعه این شهرستان ظهر امروز نیز با حضور گسترده اقشار مختلف مردمی و مسئولان شهری برگزار شد.

آیت‌الله سید محمد مهدی حسینی همدانی، خطیب جمعه کرج در خطبه‌های دوم نماز ضمن دعوت خود به نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: جهان اسلام در شرایط حساسی به سر می‌برد و در این شرایط امت اسلام و به ویژه حکومت‌های اسلامی باید تمام توان خود را برای حفظ وحدت و جلوگیری از ایجاد تفرقه و تنش به کار ببندند.

وی افزود: کشورهای استکباری تمام توان خود را برای ضربه زدن به اسلام به میدان آوردند و در این شرایط حکومت‌های اسلامی وظایف سنگینی بر عهده دارند و باید به صورتی عمل کنند که منافع مسلمانان حفظ شود.

امام جمعه شهرستان کرج افزود: متاسفانه برخی از حکومت‌های به ظاهر اسلامی در جهت منافع کشورهای استکباری به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی حرکت کرده و از بیت‌المال مسلمین برای حمایت از گروه‌های تروریستی استفاده می‌کنند.

حسینی همدانی ادامه داد: عملکرد برخی از حکومت‌های به ظاهر اسلامی مانند آل‌سعود منجر به تقویت گروهک‌های تروریست مانند سلفی‌ها، تکفیری‌ها و داعش شده‌‌اند.

وی با اشاره به اظهارات غیر منطقی و غیر دیپلماتیک برخی از سران عربستان علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: دفاع از ملت‌های مظلوم و حکومت‌های آزاده مانند سوریه و لبنان از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی است و کشورهای حامی تروریست‌های جنایتکار و آنهایی که با لشکر‌کشی کشورهای اسلامی را اشغال می‌کنند حق ندارند علیه جمهوری اسلامی ایران صحبت کنند.

امام جمعه کرج در پایان با اشاره به صدور حکم اعزام برای یک روحانی در یک کشور اسلامی گفت: این گونه احکام ننگی بر دامان صادر کنندگان حکم‌های غیر قانونی و غیر منطقی خواهد بود.

الف
کد: 242027