آرشيو خبر صفحه مازندران داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سیل مازندران قربانی گرفت
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۹:۳۱
بارندگی شدید که از شامگاه یکشنبه آغاز شده، مناطق مختلف مازندران را در محاصره آب قرار داده و سبب غوطه ور شدن معابر و خیابانهای استان در آب، تعطیلی مدارس برخی مناطق و بروز خسارت هایی شده است.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: فعالیت سامانه جدید بارشی در استان مازندران از شامگاه یکشنبه آغاز شد و همچنان ادامه دارد و شدت این بارش ها سبب بروز خسارت هایی به بخش های مختلف از جمله برخی مناطق مسکونی مسکونی و مدارس شده است.
 
رستم زوردی مدیرکل مدیریت بحران مازندران، میزان بارش مرکز استان را 76 میلی متر بیان کرد و گفت: این میزان بارش سبب آبگرفتگی برخی مناطق شهر ساری از جمله میدان خزر شده که در حاضر حاضر آبگرفتگی این میدان فروکش کرده است.
 
وی میزان بارندگی شهرهای نوشهر و چالوس در غرب استان مازندران را 90 میلی متر بیان کرد و گفت: بارندگی در شهر چالوس سبب آبگرفتگی در حوزه شهری اشکاردشت و بخشی از خیابان 17 شهریور شده و موجب سرریز شدن آب رودخانه به داخل شهر شده است.
 
وی عنوان کرد: شهر هچیرود شهرستان چالوس نیز دچار آبگرفتگی معابر شده و روستاهای خرمنه، خرمنه علیا، مهدی آباد و بخشی از روستای عربخیل دچار آبگرفتگی معابر شده است.
 
مسدود شدن یک محور بزرگراه تهران شمال
 
زرودی گفت: به دلیل آبگرفتگی تونل بزرگراه تهران شمال در شهرستان چالوس، از سمت شمال به جنوب کمربندی بسته است و ورودی چالوس به نوشهر نیز مسدود است.
 
مدیرکل مدیریت بحران مازندران ادامه داد: بارندگی شدید در شهرستان نوشهر در حوزه بهجت آباد سبب آبگرفتگی و ریزش دیوار منازل شده است و روستای مارگیرده نیز دچار آبگرفتگی است.
سل مازندران قربانی گرفت+عکس
 
مرگ یک هموطن در عباس آباد
 
وی افزود: متاسفانه در شهر عباس آباد به دلیل آب شستگی، ریزش و آوار دیوار یک واحد مسکونی فرسوده در مجتمع عظیم زاده که سه کارگر در آن سکونت داشتند، یک جوان 31 ساله اهل اردبیل فوت کرد.
 
زرودی ادامه داد: برخی روستاهای عباس آباد و سلمانشهر دچار آبگرفتگی شده ولی با این حال هیچ معبری بسته نشده و آب، برق و گاز نیز دایر است.
 
مدیرکل مدیریت بحران مازندران در زمینه وضعیت تعطیلی مدارس گفت: تاکنون در شهرستان نوشهر تعطیلی مدارس اعلام شده است.
 
وی با بیان اینکه بارندگی در مناطق مختلف استان ادامه دارد گفت: میزان بارندگی در رامسر 104 میلی متر، نوشهر 90، ساری 76، آمل 43، دشت نا 48، قائمشهر 41، گلوگاه 25، بندر امیرآباد 18، بابلسر 14 و پل سفید هفت میلی متر بوده است.
 
مدیرکل مدیریت بحران مازندران از تداوم بارندگی تا ظهر دوشنبه خبر داد و گفت: از ظهر امروز از دامنه بارندگی کاسته می شود و بصورت پراکنده ادامه می یابد.
 
تعطیلی برخی مدارس سه شهرستان
 
وی در پاسخ به اینکه آیا راههای ارتفاعات استان مسدود شده است یا خیر، گفت: تاکنون گزارشی از مسدود شدن راهها در ارتفاعات نشده است و بارش باران و برف در این مناطق توامان است.
 
در عین حال علیزاده مدیرروابط عمومی آموزش و پرورش مازندران نیز درباره وضعیت مدارس استان گفت: در شهرستان نوشهر، مدارس سه منطقه امروز تعطیل است.
سل مازندران قربانی گرفت+عکس
 
وی با بیان اینکه آبگرفتگی سبب ایجاد مشکل در شهرستانهای نوشهر، چالوس و نور شده است گفت: در بخش کوهستانی کجور گزارشی از تعطیلی مدارس نداریم.
 
وی ادامه داد: مدارس هر سه مقطع شهرستان چالوس و مدارس پنج روستای شهرستان نور نیز شامل مجتمع عباسا در روستای عباسا، مجتمع تاشکوه، مدرسه شهید ایزدی روستای خوئیه و مدرسه 12 فروردین تعطیل است.
 
به گفته علیزاده، در شهر رامسر مدرسه متوسطه شهید ببری و دبستان طالقانی به دلیل آبگرفتگی تعطیل هستند.
 
محمد ناصر زندی فرماندار چالوس نیز اعلام کرد: به دلیل بارش شدید باران و آبگرفتگی معابر، همه مقاطع تحصیلی مدارس شهر و روستاهای بخش مرکزی چالوس در نوبت صبح تعطیل هستند.
 
همچنین محمدعلی قمی فرماندار نوشهر نیز از تعطیلی تمامی مدارس شهرستان نوشهر به دلیل بارندگی شدید و آبگرفتی معابر خبر داد.
 
طبق اعلام هواشناسی مازندران وضعیت هوای استان در روز دوشنبه، ابری همراه با بارندگی،  وزش باد وکاهش شدید دما و  از شب کاهش بارندگی همراه است.
الف
کد: 242405