آرشيو خبر صفحه گلستان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آیت‎الله مهدوی‎کنی در دینداری و ولایتمداری ثابت‎قدم بود
پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۸:۴۲
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری یکی از شاخصه‎های بارز آیت‎الله مهدوی‎کنی را ثابت‎قدم بودن در دینداری و ولایتمداری عنوان کرد.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: آیت‎الله سیدعبدالهادی حسینی شاهرودی درگذشت آیت‌الله مهدوی‌‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری را به مقام عظمای ولایت، ملت متدین انقلاب اسلامی و بیت آن مرحوم تسلیت گفت و اظهار داشت: این عالم فرهیخته اهل تقوا، علم و اخلاق بود که خدمات ارزنده این مجاهد فی‎سبیل‎الله در انقلاب اسلامی ماندگار است.

وی آیت‎الله مهدوی‎کنی را شخصیتی تاثیرگذار در جامعه خواند و تصریح کرد: ایشان فقیهی آگاه به مسائل مختلف اجتماعی، سیاسی و ... بود که همواره مورد احترام جامعه قرار داشت.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه عدم امتیاز به خطوط چپ و راست از شاخصه‎های آیت‎الله مهدوی‎کنی بود، افزود: هر کس که دارای ایمان، تقوا، اخلاق و دینداری باشد به علم جهان آگاهی پیدا می‎کند.

حسینی‎شاهرودی با تأکید بر اینکه ملت مسلمان باید همواره گوش به فرمان ولایت باشد، ابراز داشت: آیت‎الله مهدوی‎کنی همواره در خط ولایت بود و برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در خط مقدم قرار داشت که این مهم باید الگوی تمامی مسلمانان باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس، آیت‌الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری بعد از تحمل نزدیک به ۵ ماه کما، دار فانی را وداع گفت.

یار دیرین حضرت امام و رهبر انقلاب، عصر روز چهار‌شنبه ۱۴ خرداد پس از شرکت در مراسم بیست و پنجمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، در منزل خود دچار حمله قلبی شده و پس از انتقال به بیمارستان به کُما رفت.

آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی سال ۱۳۱۰ در روستای کن از توابع تهران به دنیا آمد.

وی ریاست مجلس خبرگان رهبری و دبیرکلی جامعه روحانیت مبارز را بر عهده داشت و رئیس دانشگاه امام صادق(ع) و استاد درس اخلاق اسلامی این دانشگاه بود.

آیت‌الله مهدوی‌کنی پس از انقلاب یکی از ۵ روحانی‌ای بود که هسته اصلی شورای انقلاب را تشکیل دادند و پس از انقلاب نیز وزیر کشور دولت‌های شورای انقلاب، شهید رجایی و شهید باهنر بود. ایشان در پی فاجعه ۸ شهریور ۶۰ و ترور شهیدان رجایی و باهنر، به عنوان نخست‌وزیر موقت منصوب شد.

کتاب‌های «نقطه‌های آغاز در اخلاق عملی»، «اصول و مبانی اقتصاد اسلامی در قرآن»، «بیست گفتار» و «شرح دعای افتتاح» از جمله آثار مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی(ره) است. همچنین خاطرات وی نیز توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده‌ است.
الف
کد: 243135