آرشيو خبر صفحه فارس داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در ۲۰۰ نقطه استان فارس
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۱
امام‌جمعه شیراز از برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در ۲۰۰ نقطه استان فارس خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:   آیت‌الله اسدالله ایمانی در خطبه‌های نماز جمعه این شهر، اظهار داشت: جمعه آینده ششم ماه محرم است که نخستین جمعه ماه محرم همه ‌ساله، روز جهانی حضرت علی اصغر کودک شیرخواره اباعبدالله الحسین (ع) است و در کشورهای مختلف این مراسم برگزار می‌شود.

وی افزود: امسال بحمدالله این توفیق پیش آمده که در ۳۰ کشور، ۲ هزار و ۵۰۰ نقطه در داخل کشور و در استان فارس بیش از ۲۰۰ محل و مرکز برای برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در روز جمعه داشته باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در فارس ادامه داد: به طور حتم خواهران و مادران فرزندان خردسالشان را در این مراسم متبرک خواهند کرد و از علی‌اصغر امام حسین (ع) برای فرزندشان سلامت و عاقبت به خیری مسئلت خواهند کرد.

امام‌ جمعه شیراز خاطر نشان کرد: بقای مکتب اسلام و مکتب تشیع در پناه نام اباعبدالله الحسین (ع) و عزاداری برای اباعبدالله الحسین (ع) بوده و هست.

آیت‌الله ایمانی تصریح کرد: همه چیز ما از امام حسین (ع) گرفته شده و هر چه داریم از محضر او داریم و نه تنها ما بلکه همه انقلاب‌های آزادی‌بخش جهان از برکت انقلاب بزرگ حسین بن علی نشأت گرفته و به وجود آمده است.

وی بیان کرد: بنابراین عزاداری بر اباعبدالله الحسین (ع) به عنوان شعائر الهی باید مورد نظر باشد و با توجه کامل دنبال شود.

* فارس میزبان پیرغلامان سراسر جهان

امام‌جمعه شیراز ابراز داشت: برای سال آینده پیش‌بینی شده که استان فارس میزبان برگزاری همایش پیرغلامان امام حسین (ع) از سراسر دنیا باشد و همایش بین‌المللی را در حرم سوم اهل‌بیت برگزار کند که دست‌اندرکاران و مسئولان از همین اکنون باید برای این برنامه برنامه‌ریزی کنند.

وی یادآور شد: اول محرم آغاز هفته احیای امربه‌معروف و نهی از منکر است و امیدوارم شعار این هفته که تذکر لسانی، پیام مهربانی و نظارت همگانی است مورد توجه قرار بدهیم و امربه‌معروف و نهی از منکر را با این دیدگاه در جامعه دنبال کنیم.

نماینده ولی فقیه در فارس سپس با اشاره به درگذشت مرحوم آیت‌الله‌العظمی مهدوی کنی گفت: این عالم بزرگوار از چهره‌های برتر روحانیت و حوزه‌های علمیه شیعه بود از آغاز علم را با عمل و با اخلاق فرا گرفت، زندگی سیاسی اجتماعی خودش را با ارزش‌های دینی و با اخلاق اسلامی تلطیف کرد.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب او را معرفی کرد و فرمود: او در همه جا و همه وقت در موضع یک عالم دینی، یک سیاستمدار صادق و یک انقلابی صریح ظاهر شد، بر روح مطهر و پاک او درود می‌فرستیم و تعالی درجات او را از خدای متعال خواستاریم.

ایمانی با اشاره به در پیش بودن مناسبت سلامت روان تصریح کرد: جامعه امروز ما به سلامت روان و روح و فکر و اندیشه فوق‌العاده نیازمند است که شرایط امروز زندگی، فشارها، گرفتاری‌ها، زندگی ماشینی و سختی‌های آن، این ضرورت را برای ما مشخص می‌کند که باید به سلامت روح و روانمان فکر کنیم.

امام‌جمعه شیراز متذکر شد: این ایام هفته سلامت روان و بهداشت روان نام‌گذاری شده است و باید گفت بهترین عامل برای بالا بردن بهداشت روان و سلامت روح تعالیم حیات‌بخش انبیاء و پیامبران الهی است.

اشاره به حکم ظالمانه دادگاه عربستان سعودی در مورد یک عالم شیعی فراز بعدی سخنان امام‌جمعه شیراز بود، وی در این خصوص اظهار داشت: بیش از یک هفته قبل دستگاه قضایی عربستان حکم اعدام را برای یک روحانی برجسته عربستانی به جرم اعتراض به کشتار معترضین بحرین صادر کرد.

نماینده ولی‌فقیه در فارس ادامه داد: این اعتراض باعث شده او را دستگیر و زخمی کرده و در بدترین شرایط ماه‌های متوالی زندانی کنند و اکنون نیز حکم اعدام برای او صادر کرده‌اند که علمای شیعه و اغلب علمای سنت این حکم را ظالمانه محکوم کردند.

وی افزود: حکومت عربستان باید بداند که این گونه برخوردها در ایران بیش از ۵۰ سال انجام شد و نتیجه نداد، این برخوردها نمی‌تواند انقلاب را خفه و موج مردم و حرکت مردمی را خنثی کند.

* لزوم درک ماهیت فرهنگی انقلاب و تبیین و تثبیت آن

نماینده ولی‌فقیه در فارس اضافه کرد: هفته‌ای که گذشت و هفته‌ای که در پیش است استان فارس شاهد حضور دو مرجع عالی‌قدر شیعه بوده و هست که روز سه‌شنبه گذشته حضرت آیت‌الله نوری همدانی به جنوب استان تشریف‌فرما شدند و هفته‌ای که در پیش داریم حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی به شیراز تشریف می‌آورند و با مردم دیدار دارند.

به گفته وی، حضور دو مرجع در یک استان در طول یک هفته این نعمتی از نعمات الهی است که باید قدر این نعمت الهی را بدانیم.

این مسئول سپس بیان کرد: رهبر معظم انقلاب حکم جدیدی برای شورای عالی انقلاب فرهنگی صادر و اعضای جدیدی را معرفی کردند که این حکم از دقت، استحکام، اشراف و ژرف‌نگری برخوردار است و متنی محسوب می‌شود که به عنوان یک منشور فرهنگی باید مورد نظر و توجه همه فرهنگی‌کاران جامعه باشد.

امام‌ جمعه شیراز خاطر نشان کرد: فهم و درک ماهیت فرهنگی انقلاب اسلامی و تبیین آن برای دیگران، نهادینه کردن آنچه تبیین شده و تثبیت و تسریع آن در جامعه و در تمام بدنه‌های اجرایی، مواردی است که به فرموده رهبر معظم انقلاب ماهیت فرهنگی انقلاب اسلامی را تسریع می‌بخشد.
الف
کد: 243611