آرشيو خبر صفحه گلستان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بدعت‌های قمه‎زنی و علم‎گردانی در عزاداری‌ها نداریم/ مداحان دارای کد و کارت می‎شوند
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۷
رئیس کانون مداحان و شاعران آئینی گلستان گفت: بدعت‌های قمه‎زنی و علم‎گردانی در عزاداری‌ها نداریم.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: محمدحسین کبیر اظهار داشت: با توجه به هجمه دشمنان به مسائل دینی به خصوص نحوه عزاداری‌ها برای اهل بیت عصمت و طهارت (ع) کانون مداحان و شاعران در دو دوره چهار ساله توفیقات زیادی کسب کرده‌است.

رئیس کانون مداحان و شاعران آئینی گلستان ادامه داد: بر اساس دستورالعمل صادره از سازمان تبلیغات اسلامی کشور و مدیرکل تشکل‌های دینی و فرهنگی تبلیغات اسلامی، این کانون‌ها در استان‌‌‌ها و به تبع آن در شهرستان‌ها شکل گرفته ‌است و یکی از کار‌هایی که در دستورالعمل وجود دارد ساماندهی مداحی، شاعری و ستایشگری است که مقام معظم رهبری به این موضوع اهمیت ویژه‎ای دارند.

بدعت‌های قمه‎زنی و علم گردانی در عزاداری‌ها نداریم

کبیر با بیان اینکه کلاس‌های مداحی و اصول و فنون مداحی در این راستا برگزار شده ‌است، افزود: با برگزاری این کلاس‌ها جامعه مداحی و بدعت‌ها در مداحی و نحوه عزاداری مورد ارزیابی قرار گرفته و برخی از این بدعت‎ها مانند قمه‎زنی، علم و کتل گردانی به طور صددرصد مرتفع شد و اینها ناشی از برگزاری این کلاس‌ها و تاثیرات آن بر جامعه مداحان است.

دبیر کانون مداحان و شاعران آئینی کشور خاطر نشان کرد: همه ساله چندین نشست علمی در مناسبت‎‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‌های مختلف دینی برگزار می‎شود که در این راستا در روزهای گذشته نشستی با مداحان و شاعران آئینی استان با حضور استاد سازگار مداحان آیینی کشور برگزار شد که مورد استقبال پرشور جامعه مداحان قرارگرفت.

صدور کارت و کد مداحی و تشکیل بانک اطلاعات جامعه مداحان

کبیر از تشکیل بانک جامعه اطلاعات مداحان خبر داد و بیان داشت: شناسایی مداحان در دستور کار است و مداحان می‌توانند با حضور در کانون مداحان شهرستان‌های کشور و پر کردن فرم مربوطه از‌ کارت مداحان بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه با صدور کارت، مداحان کشور تجمیعی می‌شوند و در قالب یکی از تشکلات دینی قرار می‌گیرند، متذکر شد: در حوزه مداحی مقدمات صدور کد مداحی نیز فراهم شد و دریافت کارت مقدمه‎ای برای دریافت کد مداحی است که به زودی سایت آن توسط حج و زیارت راه‎اندازی خواهد شد.

دبیر کانون مداحان و شاعران آئینی کشور بیان داشت: مداحان با ثبت‎نام در این سایت و شرکت درآزمون می‌توانند ازحق اعزام به کاروان‌ها عتبات عالیات و ذکر ذاکرین در این کاروان‌ها بهره‌مند شوند.

۳ هزار مداح در استان گلستان وجود دارد

رئیس کانون مداحان و شاعران آئینی استان گلستان با بیان ‌اینکه بیش از ۳ هزار مداح اعم از زن و مرد در استان فعالیت می‌کنند، گفت: اطلاعات بخش اعظمی ازاین مداحان و شاعران آئینی وارد سامانه اطلاعاتی مداحان شده ‌است و مداحان با مراجعاتی که به کانون مداحان شهرستان دارند و اهمیت موضوع انتخابات کانون مداحان این مهم به صددرصد خواهد رسید.

وی با بیان اینکه در دوازدهم دی‎ماه انتخابات کانون مداحان به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود، افزود: تعداد منتخبین، واجدین شرایط و مداحان هر شهر با ضرایبی که سازمان تبلیغات اسلامی مشخص می‎کند تعیین می‎شود و لذا مداحان باید برای شرکت در انتخابات پرونده خود را پیش از موعد مقرر کامل کنند.
الف
کد: 243634