آرشيو خبر صفحه آذربایجان غربی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اعدام شیخ نمر حیثیت عربستان را در دنیا خدشه‌دار می‌کند
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۹:۲۸
امام جمعه پیرانشهر گفت: شیخ نمر چیزی جز احقاق حق تشیع از حکومت عربستان نخواست عربستان سعودی با اجرای حکم اعدام شیخ‌نمر آبرو و حیثیت خود را در دنیا خدشه‌دار می‌کند.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: ماموستا مصطفی محمودی با اشاره به صدور حکم اعدام آیت الله شیخ نمر از روحانیان شیعی عربستانی اظهار‌کرد: عربستان فتنه‌ای در میان مسلمانان است که حاکمان آن همگی آمریکایی بوده و از اسلام واقعی به دور هستند.

امام جمعه پیرانشهر گفت: حاکمان عربستانی به تبعیت از استکبار جهانی به ویژه آمریکای جنایتکار همواره خواهان برقراری بحران، آشوب و ناآرامی در منطقه خاورمیانه بوده و حتی خواهان دوستی با دولت مستقل ایران اسلامی که تمامی احکام اسلامی در آن رعایت می‌شود را ندارند.

وی تصریح کرد: ایران اسلامی ضد حکومت سرمایه‌داری بوده درحالی که حکومت عربستان به جای حمایت از مستضعفان عالم، حامی مستکبران و آمریکا است.

محمودی افزود: ملتی که در شرق عربستان زندگی می‌کنند اهل مذهب تشیع بوده و همواره در محرومیت و تبعیض زندگی کرده‌اند و در این رابطه آیت الله شیخ نمر ادعای خاصی را مطرح نکرده تا حکم اعدام برایش صادر شود و تنها از حکومت عربی خواسته که تشیع را نیز در این سرزمین شریک کنند و حق و حقوق آنها را پایمال نکنند در حالی که این سخن روحانی برجسته شیعی بر آنها گران و سخت آمده تا دولت عربستان حکم اعدام را که بزرگترین جنایت حال حاضر است را بر وی صادر کنند.

امام جمعه پیرانشهر بیان کرد: در حال حاضر حاکمان عربستانی به تربیت گروه های تکفیری همچون داعش پرداخته‌اند که جزو جنایتکارترین گروه سلفی دنیا هستند در حالی که سایر کشورهای مسلمان همچون عربستان قطر و ترکیه که ادعای اسلام و حزب عدالت و توسعه را دارند از داعش حمایت می‌کند.

وی با اشاره به پیامدهای اجرای حکم اعدام شیخ نمر برای حکومت عربستان گفت: بی‌شک اجرای این حکم برای حکومت عربستان گران تمام شده و به ضرر وی است و سبب متزلزل این دولت می‌شود چون مسلمانان این جنایت بزرگ را نمی‌پذیرند بنابراین با توجه به اینکه شیخ نمر چیزی جز احقاق حق تشیع از حکومت عربستان نخواست اجرای این حکم آبروی عربستان را در دنیا می‌برد.

الف
کد: 244171