آرشيو خبر صفحه البرز داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
الگوی انقلاب اسلامی نهضت عاشورای حسینی (ع)
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۷
نماینده ولی‌فقیه در استان البرز گفت: الگوی انقلاب اسلامی نهضت عاشورای حسینی (ع) است.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: همایش از حماسه حسینی (ع) تا دیپلماسی خمینی (ره) با همت دانشجویان بسیجی استان البرز بعد از ظهر امروز برگزار شد.

در بخشی از این مراسم آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی امام جمعه کرج طی سخنانی اظهار داشت: دانشجویان ایرانی دارای ویژگی‌های ممتازی از جمله ولایت‌مداری، صداقت، شجاعت و تلاش در جهت افزایش و ارتقاء علمی هستند.

وی تصریح کرد: دانشجویان باید در کنار تلاش برای کسب علم و دانش، به مسائل معنوی نیز توجه ویژه‌ای داشته و روحیه انقلابی خود را تقویت کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز افزود: بنابراین انتظاری که مردم از قشر دانشجو به ویژه دانشجویان بسیجی دارند این است که در هر دو حوزه علمی و معنوی الگویی برای دیگران باشند.

حسینی همدانی در ادامه با تشریح نهضت عاشورای حسینی (ع) گفت: سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) برای دفاع از حق و حقیقت و دفاع از اصل دین با تمام توان وارد میدان شده و لحظه‌ای دست از مبارزه علیه دشمنان اسلام برنداشتند.

وی تصریح کرد: سازش‌کاری به ویژه با دشمنان اسلام و انقلاب به هیچ عنوان در فرهنگ عاشورایی و فرهنگ ایثار و شهادت نیست و امام حسین (ع) برای دفاع از حق هر آنچه داشتند، از جمله جان مبارک خویش و فرزندان بزرگوارشان را در راه خدا هدیه کردند.

امام جمعه کرج اظهار داشت: انقلاب اسلامی و نهضت امام خمینی (ره) نیز با الگوبرداری از قیام حسینی (ع) در برابر یزیدیان زمان ایستاد و امروز نیز این راه با قدرت ادامه داشته و نظام مقدس جمهوری اسلامی با هدایت‌های مقام عظمای ولایت در برابر زیاده‌خواهی‌ها و زورگویی‌های استکبار جهانی ایستادگی کرده است.

حسینی همدانی بیان داشت: در نظام اسلامی به هیچ عنوان سازش با دشمن زورگو، استکبار جهانی و دشمنان اسلام معنی نداشته و کسانی که به فکر سازش با استکبار هستند در حقیقت می‌خواهند راهی برای خود به سوی غرب باز کنند.

وی افزود: ما که خود را شیعه و پیرو امام حسین (ع) می‌دانیم، باید مانند ایشان در راه تحقق اصول دین ایستادگی کرده و با روحیه انقلابی وارد میدان شویم.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز گفت: یک مسلمان شیعه هرگز نمی‌تواند اهل سازش با دشمنان اسلام و استکبار و استبدادگران باشد، چراکه در فرهنگ حسینی (ع) سازش و ذلت جایگاهی ندارد.

آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در پایان گفت: امام خمینی (ره) بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی نظام مقدس جمهوری اسلامی را بر همین اساس پایه‌گذاری فرموده و امروز شاهد هستیم که مقام عظمای ولایت این راه را با قدرت ادامه می‌دهند و ما نیز باید در مسیر ولایت گام برداریم.

در بخش دیگری از این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین صادق رزاقی مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های استان البرز نیز به ارائه گزارشی در خصوص برنامه‌های فرهنگی انجام شده در دانشگاه‌های این استان در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پرداخت.
الف
کد: 244380