آرشيو خبر صفحه البرز داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سوگواره «احلی من العسل» در مدارس استان البرز برگزار می‌شود
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۱
مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز از برگزاری سوگواره «احلی من العسل» در مدارس استان البرز خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: خسرو ساکی اظهار داشت: این سوگواره همزمان با شهادت حضرت قاسم(ع) در تمامی مدارس استان البرز برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: ترویج و نهادینه کردن فرهنگ عاشورا و تبیین اهداف قیام عاشورا یکی از مهم‌ترین اولویت‌هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز ادامه داد: در این راستا و در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی و در روز هفتم محرم‌‌الحرام روز متعلق به نوجوان شهید حضرت قاسم(ع) این سوگواره در تمامی مناطق آموزش و پرورش استان البرز برگزار می‌شود.

ساکی تأکید کرد: البته یک گردهمایی بزرگی از عزاداران حسینی با حضور هیئت دانش‌آموزی نیز به صورت متمرکز منطقه‌ای در این روز برگزار می‌شود.

به گفته این مسئول در این روز در تمامی مدارس استان رأس ساعت ۱۰ صبح نوای «لبیک یا حسین(ع)» دانش‌آموزان طنین‌انداز خواهد شد.

وی ادامه داد: باید با اجرای برنامه‌های فرهنگی آگاهی و بصیرت دانش‌آموزان را از اهداف قیام امام حسین(ع) بیشتر کنیم و آنان را بیش از گذشته با آرمان‌ها و اهداف عاشورا آشنا نماییم.

ساکی با تأکید بر این که باید برنامه‌های دینی در مدارس گسترش یابد، افزود: همزمان با دهه اول محرم برنامه‌های مذهبی بسیاری در مدارس برگزار شده و با حضور اساتید مجرب، فرهنگ عاشورایی در بین نسل امروز نهادینه خواهد شد.

وی بر ترویج مسائل دینی و تبیین اندیشه‌های فرهنگ غنی عاشورا تأکید کرد و گفت: برگزاری جلسات پرسش و پاسخ با حضور مبلغان در مدارس از مهم‌ترین برنامه‌های این ایام است.

ساکی برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مذهبی را در این ایام در مدارس مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: برگزاری این برنامه‌ها گامی مهم در جهت ترویج و تعمیق معارف اسلامی و باورهای دینی در بین دانش‌آموزان است.
الف
کد: 244386