آرشيو خبر صفحه آذربایجان غربی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
هدف ایران از دستیابی به انرژی هسته‌ای کشورگشایی نیست
شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۱۸
نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین‌دژ در مجلس شورای اسلامی گفت: هدف ایران اسلامی از دستیابی به فناوری انرژی هسته‌ای کشورگشایی و تجاوز به حریم ملت‌ها نیست.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: مهدی عیسی‌زاده اظهار داشت: هم‌اکنون در آستانه دور جدیدی از مذاکرات با سران ۵ +۱ قرار گرفته‌ایم که این سری از نشست‌ و گفتمان‌ها از اهمیت و حساسیت فوق‌‌العاده‌ ویژه‌ای برخوردار بوده و برای کشورها سرنوشت‌ساز است.

وی با اشاره به اینکه در آینده نزدیک مذاکراتی با سران کشورهای غرب به ویژه آمریکا خواهیم داشت، ادامه داد: با حضور یافتن در این سری از جلسات نه‌تنها به نمایندگان این کشورها بلکه به دنیا این نکته را گوشزد می‌کنیم که ایران اسلامی به هیچ عنوان طرفدار زیاده‌خواهی و زورگویی نیست.

نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین‌دژ در مجلس شورای اسلامی با اظهار به اینکه کشورمان در طول تاریخ همواره به حریم ملت‌ها، تمامیت ارضی و استقلال کشورها احترام گذاشته، گفت: ساخت بمب و سلاح‌ کشتار جمعی را در راس اهداف و برنامه‌ها قرار نداده‌ایم.

عیسی‌زاده با ابراز تاسف از تبلیغات منفی و جوسازی که علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سراسر جهان توسط ابرقدرت‌ها شکل گرفته، بیان داشت: به دنبال القای این تفکر بین ملت‌های جهان هستند که کشور ما در صورت دست‌یابی کامل به انرژی هسته‌ای به دنبال حمله به سایر کشورها و فتح آنها خواهد بود.

وی با اظهار به اینکه در صورت صحت داشتن ادعاهایی از این نوع نمایندگان کشور ما هرگز پای میز مذاکرات حاضر نشده و نیروگاه‌های هسته‌ای را برای بازدید بازرسان بین‌المللی نمی‌گشودیم، بیان داشت: بنابراین باید مقابل تبلیغات منفی و مخرب که علیه ایران اسلامی در اقصی نقاط جهان راه افتاده است، ایستادگی کرده و ملت‌ها را نسبت به حقایق روشن کرد.

نماینده مردم میاندوآب، تکاب و شاهین‌دژ در مجلس شورای اسلامی با اظهار به اینکه برای حفظ عزت ایران و دفاع از حقوق مسلم ملت‌مان با کشورهای مختلف به مذاکرات وارد شده‌ایم، متذکر شد: در این نشست‌‌ها ضمن مطرح کردن مسائل منطقی انتظار شنیدن منطق و رعایت حق از طرفین مذاکره‌کننده داریم.

این مسئول با اظهار به اینکه شعار ملت ما همواره «هیهات مناالذله» است، بیان داشت: این علم و دستاورد مدرن دنیا را با وجود مقاومت ابرقدرت‌ها به بهای از دست دادن و شهادت دانشمندان هسته‌ای کشورمان به دست آورده‌ایم، بنابراین هرگز مقابل زیاده‌خواهان و خواسته‌های غیرمنطقی عقب‌نشینی نخواهیم کرد.
الف
منبع : فارس
کد: 245934