آرشيو خبر صفحه فارس داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
برگزاری یادواره سرداران و ۲۰۰ شهید قیروکارزین
پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۷
به مناسبت هفته بسیج یادواره سرداران و ۲۰۰ شهید سرافراز قیروکارزین با حضور میهمانان و مسئولان محلی در شهر مبارک‌آباد این شهرستان برگزار شد.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: فرمانده سپاه ناحیه قیروکارزین عصر امروز در مراسم یادواره سرداران و ۲۰۰ شهید شهرستان قیروکارزین که با حضور مسئولان محلی برگزار شد اظهار داشت: امروز ما هرچه داریم به دلیل رشادت‌ها، ایثار و ازخودگذشتگی شهدا و خانواده‌های آن‌هاست.

محمود جعفری با اشاره به اینکه هر چه در زمینهٔ زنده نگه‌داشتن یاد شهدا کار کنیم، کم است افزود: شهدا با ایثار جان خود آزادی و استقلال را به کشور هدیه دادند و باید یاد و نام آنان برای همیشه در تاریخ کشور زنده نگه ‌داشته شود.

وی بابیان اینکه امروز ایران اسلامی در آسایش و امنیت قرار دارد، ادامه داد: امینت موجود در کشور مرهون تلاش ایثارگرانی است که با نثار جان خود اجازه ندادند دشمنان به اهداف خود برسند و ما نباید اجازه دهیم یاد و نام شهدا و اهداف و آرمان‌های امام راحل در جامعه فراموش شود.

این مسئول در ادامه با اشاره به هفته بسیج بیان کرد: امروز بسیج با فعالیت‌های گسترده در جامعه از عزت و اقتدار بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: بسیج نماد مشارکت مردم در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی بوده و امروز به همت و توان بسیجیان موفقیت‌های بی‌نظیر علمی و اقتصادی در کشورمان رقم خورده است.

فرمانده سپاه ناحیه قیروکارزین بیان داشت: بسیجیان حماسه‌های ماندگاری را در هشت سال دفاع مقدس خلق کردند و ملت سلحشور ایران هرگز یاد و خاطره شهدای بسیج را از ذهن خود پاک نمی‌کند.

جعفری گفت: امروز تفکر، عزم و اعتقاد بسیجی در میان ملت‌های مسلمان به‌ویژه ملت سوریه موجب پیروزی آن‌ها شده است.

وی افزود: اعتقاد مردم سوریه به تفکر بسیجی موجب شد تلاش استکبار جهانی پس از سه سال تلاش در سوریه نافرجام بماند و امروز شاهد پیروزی جبهه مقاومت و مردم سوریه هستیم که این پیروزی و مقاومت برگرفته از تفکر بسیجی است.

فرمانده سپاه ناحیه قیروکارزین با بیان اینکه بسیج انقلاب را بیمه کرده است، متذکر شد: به فرموده مقام معظم رهبری تا زمانی که این کشور و این ملت به امنیت نیاز دارد به نیروهای بسیج، انگیزه سازمان‌دهی بسیج و عشق و ایمان بسیج احتیاج است.

وی افزود: با وجود بسیجیان بزرگوار و روحیه و تفکر بسیجی که در مسئولان و مردم ایران اسلامی وجود دارد این کشور هیچ‌گاه تن به ذلت نخواهد داد.

فرمانده سپاه ناحیه قیروکارزین با اشاره به اهمیت برگزاری یادواره شهدا، عنوان داشت: برگزاری یادواره شهدا زمینه آشنایی جوانان و نسل جوان را با افکار شهدا و اهداف آن‌ها فراهم می‌کند چراکه امروز دشمنان تلاش دارند با اقدامات ضدفرهنگی جوانان را گمراه کنند و ما باید در مقابل توطئه‌های دشمنان هوشیار باشیم.

وی با توصیه به جوانان در زمینهٔ مطالعه در مورد شهدا و افکار و اهداف آن‌ها گفت: شهدا از بهترین انسان‌ها بودند چراکه شهید تمام هستی و امکانات خود را در راه خدا نثار و ایثار کرده تا بدین‌وسیله دین خدا نیرو و مکتب حق قدرت گیرد و به مجد و اعتلا برسد.

جعفری ادامه داد: شهید خود را ایثار می‌کند تا خدا در اندیشه، زندگی و حرکت انسان‌ها بماند و حق و انسانیت نیز پایدار شود.

به گزارش فارس، یادواره سرداران و ۲۰۰ شهید گلگون‌کفن قیروکارزین با حضور خانواده معظم شهیدان و ایثارگران، رزمندگان دفاع مقدس و ذاکرین اهل‌بیت (ع) در شهر مبارک‌آباد این شهرستان برگزار شد.
الف
کد: 249427