آرشيو خبر صفحه فارس داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
هدف مجمع بسیج راهبردی، پیگیری مطالبات رهبر معظم انقلاب است
پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۱
رئیس مجمع بسیج راهبردی لامرد گفت: هدف مجمع بسیج راهبردی، پیگیری مطالبات رهبر معظم انقلاب است.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: ابراهیم صفری در سومین جلسه این مجمع که با موضوع راهکارهای کاهش طلاق و استحکام بنیان خانواده در سالن اجتماعات شهید آوینی لامرد برگزار شد در سخنانی با گرامیداشت فرارسیدن هفته بسیج اظهار داشت: هدف کلی از تشکیل و راه‌اندازی مجمع بسیج راهبردی پیگیری مطالبات رهبر معظم انقلاب و از سوی دیگر ارائه مشاوره به مسئولان در ابعاد مختلف است.

رئیس مجمع بسیج راهبردی لامرد افزود: این مجمع می‌تواند به شوراهای مختلف نیز که زیر نظر فرمانداری است نیز مشاوره و ارائه نظر بدهد.

وی با بیان اینکه شناسایی و استفاده از ظرفیت‌های بالای نخبگان از دیگر برنامه‌های حوزه کاری مجمع بسیج راهبردی لامرد است، تصریح کرد: کارگروه‌های این مجمع باید از تمام ظرفیت‌های علمی موجود در لامرد استفاده و بهره گیرند، چراکه به هر مقدار که کارگروه‌ها تخصصی‌تر باشند راهکارهای بهتری نیز به مجمع ارائه می‌شود و باید مشکلات به‌صورت دقیق پیگیری شود.

فرماندار لامرد نیز در جلسه مجمع بسیج راهبردی لامرد گفت: موضوع مهم طلاق امروز به‌عنوان یکی از موضوعات مهم و نگران‌کننده نه‌تنها برای شهرستان لامرد بلکه برای کشور است.

عبدالرضا منصوری اضافه کرد: فردی که دچار معلولیت می‌شود از یک‌جا معلولیت آن شروع و موضوع مهم طلاق نیز از یک نقطه آغاز می‌شود و سرانجام به وقوع می‌پیوندد و به‌طور یقین زوجین کمبودهایی احساس می‌کنند که به سراغ فضای مجازی می‌روند و اگر این کمبودها اصلاح شود می‌توان از فضای مجازی کمک گرفت چراکه آثار مثبت فضای مجازی از آثار منفی آن بیشتر است.

وی اضافه کرد: امروز نخبگان شهرستان لامرد کم نیستند و باید برگردیم و تحقیق کنیم چراکه شرایط امروز با دیروز به‌یقین تفاوت‌های بسیاری دارد و شرایط امروز به ما کمک می‌کند که خوب فکر کنیم و نمی‌توانیم انتظار آن‌ را داشته باشیم که جوان امروز ما همانند جوان دیروز فکر کند.

منصوری تصریح کرد: در زمان قدیم جوانی که قصد ازدواج داشت ابتدا به سراغ بزرگ‌ترها می‌رفت و به‌عنوان گام نخست انتخاب درست را انجام می‌داد اما امروز برای اینکه انتخاب‌های درست انجام شود باید محققان دانشگاهی اعلام کنند.

نماینده عالی دولت در لامرد با اعلام اینکه امروز بیش از ۸ هزار دانشجو در سطح این شهرستان وجود دارد خطاب به مسئولان بیان داشت: چند بار به محققان دانشگاهی مراجعه کرده‌اید که سه معضل اصلی شهرستان را به آن‌ها واگذار کنید تا بررسی کنند و راهکار دهند و ادارات نیز استفاده کنند.

وی متذکر شد: اعتیاد یکی دیگر از موضوعات جدی است که می‌طلبد دستگاه‌های مرتبط برای پیشگیری از آن بیشتر تلاش کنند و از نهادهای مردم‌نهاد نیز باید بیشتر استفاده شود تا مردم نیز حساس شوند.

در ادامه امام‌ جمعه بخش علامرودشت نیز بیان کرد: امروز رسانه‌ها و فضای مجازی زندگی را متحول کرده است.

حجت‌الاسلام احمد باقری‌نیا اضافه کرد: در زمان قدیم زن و شوهر برای یک‌عمر با یکدیگر زندگی می‌کردند و به‌خاطر این‌که اعتقاد و باورهای دینی در بین آن‌ها بسیار بود و امروز نیز اعتقادات و باورهای دینی در لامرد باید تقویت شود.

همچنین کارشناس مسئول برنامه‌ریزی فرمانداری لامرد در ادامه گفت: موضوع آموزش‌های پیش از ازدواج بسیار مهم است اما ظرفیت‌هایی وجود دارد که از آن درست استفاده نمی‌کنیم مانند مراسم مذهبی که با هزینه خود مردم نیز برگزار می‌شود و روحانیون باید در مورد سبک‌ زندگی اسلامی بیشتر با مردم سخن بگویند.

محمد علی‌نژاد ادامه داد: امروز بیشتر تأکید بر جمع‌آوری ماهواره است اما اگر بتوانیم نحوه استفاده کردن درست و راه صحیح آن را یاد دهیم بهتر است.

همچنین در ادامه این جلسه رئیس اداره ثبت‌ اسناد و املاک لامرد اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که موجب طلاق می‌شود دوری از خانواده‌محوری است.

علی صابری در پایان چنین توضیح داد: در گذشته نقش پدر و مادر در ازدواج و تشکیل زندگی فرزندان بسیار مهم بود، اما امروز در مرحله آخر از این موضوع اطلاع پیدا می‌کنند.
الف
کد: 249430