آرشيو خبر صفحه استان ها داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
شدت گرفتن بارندگی‌ها در مرز ایران و عراق
يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰:۵۷
کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به بارش باران در اواسط هفته جاری در تهران، گفت: به سبب ورود سامانه بارشی جدید، فردا در مرزهای ایران و عراق شاهد بارش قابل ملاحظه باران خواهیم بود.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: امین حسین نقشینه در گفت‌وگو با فارس، درباره شرایط جوّی کشور طی روزهای آینده، با بیان اینکه امروز دمای هوا در سواحل شمالی کشور در اردبیل افزایش یافته است، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود فردا شاهد کاهش دمای هوا در این مناطق باشیم.

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور بیان داشت: بر اساس نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی انتظار می‌رود فردا بعدازظهر از مرزهای غربی کشور شاهد ورود یک موج بارشی جدید باشیم.

وی ادامه داد: بر همین اساس فردا بارش‌ها در شمالغرب و غرب کشور به شکل باران آغاز می‌شود، ضمن آنکه بارندگی‌ها در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف خواهد بود.

وی با اعلام اینکه بارندگی‌ها در روز آینده در شمال غرب و غرب کشور تشدید می‌شود، گفت: بر همین اساس بارش‌ها در مرزهای شمال غرب، و غرب کشور با کشور عراق از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

نقشینه یادآور شد:‌علاوه بر مناطق مزبور طی روز دوشنبه در جنوب غرب، دامنه‌های مرکزی زاگرس، دامنه‌های غربی البرز و سواحل غربی خزر بارش رخ خواهد داد.

وی با اشاره به کاهش بارندگی‌ها طی روز سه‌شنبه از نیمه غربی اضافه کرد: در روز سه‌شنبه بارندگی‌ها به دامنه‌های مرکزی البرز، سواحل شمالی و بخش‌هایی از مرکز تا شمال شرق کشور گسترش می‌یابد.

این کارشناس سازمان هواشناسی درباره شرایط جوی تهران گفت: آسمان تهران طی امروز و فردا صاف تا کمی ابری پیش‌بینی می‌شود البته بروز غبار صبحگاهی در صبح فردا دور از انتظار نخواهد بود.

وی درباره بارندگی در پایتخت گفت:‌پیش‌بینی می‌شود اواخر وقت دوشنبه و طی روز سه‌شنبه در این کلانشهر شاهد بارش ملایم باران باشیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز پایداری‌های جوی در کلانشهر تهران ادامه می‌یابد، این درحالی است که از بعدازظهر ناپایداری‌ها در تهران آغاز می‌شود که به شکل وزش باد بروز خواهد کرد.

نقشینه بیشینه امروز و فردا دمای هوای تهران را ۱۵ درجه سانتیگراد اعلام کرد.
الف
کد: 251948