آرشيو خبر صفحه خراسان رضوی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ارائه خدمات به زائران پیاده در ۹۷ بقعه متبرکه
دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۲
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با بیان اینکه ۹۷ بقعه متبرکه استان میزبان زائران پیاده هستند، گفت: بیش از ۶۸ هزار نفر از زائران پیاده در بقاع متبرکه اسکان داده شده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد ضمن تسلیت ایام سوگواری دهه آخر صفر اظهار کرد: هر ساله در دهه آخر صفر، مشهد مقدس میزبان موج عظیم زائران و عاشقان دلداده اهل بیت(ع) بوده که این فرصت برای ایرانیان بسیار مغتنم و ارزشمند است.

وی افزود: یکی از فرصت‌های ارزشمند انقلاب اسلامی که مبین انس و الفت ما ایرانیان با ائمه اظهار (ع) بوده موضوع زیارت و به ویژه زائران پیاده در دهه آخر صفر است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی خاطرنشان کرد: از دو سال گذشته بنا به تدابیر سازمان مرکزی، اداره‌کل اوقاف خراسان رضوی نیز در موضوع ارائه خدمات به زائران پیاده وارد شده و تمام تلاش ما در راستای خدمت به مهمانان امام رضا(ع) است.

گنابادی‌نژاد گفت: اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی زائران پیاده شش استان گلستان، سمنان، مازندران، خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی را با ایجاد ۹۷ پایگاه که شامل بقاع متبرکه و آستان امامزادگان است، میزبانی می‌کند.

وی افزود: ۳۵ بقعه متبرکه در خراسان رضوی قرار دارد که ذکر این نکته حائز اهمیت بوده که به دلیل رسیدن اغلب زائران پیاده به مشهد در حال حاضر فقط سه بقعه تا روز سه‌شنبه میزبان زائران پیاده است.

گنابادی‌نژاد عنوان کرد: آستان امامزاده یحیی میامی در جاده سرخس، مرقد اباصلت در مسیر تربت‌جام و فریمان و آستان امامزاده سید محمد علوی در جاده تربت‌حیدریه به منظور ارائه خدمات به زائران پیاده فعال هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با بیان اینکه ارائه خدمات به زائران پیاده در بقعه‌های متبرکه و استان امامزادگان در سه بخش، خدمات عمومی، اسکان و اقامت و پذیرایی و اطعام بوده است، گفت: تا به امروز در حوزه اسکان و اقامت، ۶۸ هزار و ۲۹۴ نفر از زائران پیاده در بقاع متبرکه زیر نظر ما اسکان یافته‌اند، همچنین در بخش اطعام به ۱۵ هزار و ۴۷۵ نفر و در بخش پذیرایی نیز به ۲۴ هزار و ۲۲۱ نفر خدمات ارائه داده‌ایم.

وی اظهار کرد: استقرار روحانی به منظور پاسخ به سئوالات شرعی و اقامه نماز جماعت و همچنین برپایی خیمه‌های معرفت از دیگر اقدامات اوقاف خراسان رضوی در بقاع متبرکه در این ایام است.
الف
کد: 253347