آرشيو خبر صفحه البرز داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مساجدمحور برنامه فرهنگی هستند
پنجشنبه ۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۹:۱۰
مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز مساجد را محور برنامه های فرهنگی خواند و آن را یکی از مهم ترین راه های مقابله با تهاجم فرهنگی عنوان کرد.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: سید موسی حسینی کاشانی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در خصوص محوریت فرهنگی مساجد اظهار کرد: مساجد محور و نقطه تمرکز برنامه های فرهنگی است، نباید بگذاریم محوریت مساجد در امور فرهنگی خدشه دار شود.

 

این مسئول با بیان این مهم که آشتی دادن مردم به خصوص جوانان و نوجوانان با مساجد از زمینه های تعالی و احیاء مساجد است، آن را یکی از مهمترین راه های مقابله با تهاجم فرهنگی خواند.

 

کاشانی با ارزیابی اهمیت  فعال سازی کانون های فرهنگی هنری مساجد به ویژه در بخش کتاب و کتابخوانی تصریح کرد: کتابخانه های مساجد یکی از مکان های مأنوس سازی نمازگزاران با این اماکن است.

 

 

این مسئول رشد فرهنگ اسلامی را در ابعاد مختلف زندگی اجتماعی ضروری دانست و توضیح داد: امروزه با توجه به شرائط حساسی که در آن قرار داریم، باید نسبت به ترویج فرهنگ اسلامی در ابعاد مختلف اجتماعی تلاش کنیم.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در پایان نقش بچه های مسجد و کانون های فرهنگی هنری مساجد را در رشد و تعالی مساجد پر رنگ خواند و تصریح کرد: اعضای فعال مساجد با بررسی و نیاز سنجی می توانند زمینه های رشد فرهنگی را در سطح مساجد پویا کنند و در این مسیر با بهره مندی از ائمه جماعات از مشاوره و هدایت آنان استفاده کنند.

منبع : شبستان
کد: 253778