آرشيو خبر صفحه خراسان رضوی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرهنگ دینی و ملی ما مشوق کار و کوشش است
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۰۶
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به جشنواره کارآفرینی خراسان‌رضوی گفت: عقلای حکومت‌ها برای حفظ آرامش جوامع با روش‌های مختلف به مقابله با بیکاری پرداخته و علمای اقتصادی بر توسعه کارآفرینی به عنوان موتور رشد و توسعه تأکید کرده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به مناسبت برگزاری نهمین جشنواره کارآفرینی و تجلیل از کارآفرینان برتر خراسان رضوی پیامی صادر کرد.

در این پیام آمده است: کارآفرینی اصطلاحی است که از نخستین روزهای زندگی فردی و اجتماعی انسان‌ها همراه جوامع بوده است.

در ادامه این پیام آمده است: در دوره سازندگی فقط به خاطر افزایش اشتغال بود که خانواده‌ها خود را روزی‌خور حکومت نمی‌دانستند و آنچه به دست می‌آوردند را حاصل زحمات خود می‌دانستند.

این پیام می‌گوید: نگاه مردم و حکومت‌ها به کارآفرین متغیر بوده و همیشه به عنوان یک پدیده نوین نقش مؤثری در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشورها داشته است.

این پیام می‌افزاید: نگاهی از سر تأمل به تعالیم اسلامی نشان از جایگاه کار و کوشش است و مطمئنا هم فرهنگ دینی و هم فرهنگ ملی ما مشوق کار و کوشش هستند و مطمئنا تلاش برای ایجاد زمینه کار و اشتغال و به طبع آن رونق اقتصادی جامعه که مفهوم آن در کارآفرینی جلوه دیگری دارد، پسندیده و مقدس است.

این پیام خاطرنشان می‌کند: در شرایط فعلی این نکته آشکار است که تضمین موفقیت کشورها نیازمند نوآوری و ابداع است و افزایش بی‌رویه جمعیت و عدم ساماندهی آنها موج فزاینده بیکاری را در بر داشته و تقریبا در اکثر جوامع بیکاری به عنوان اصلی‌ترین بحران‌ها شناخته شده است.

این پیام بیان می‌کند: عقلای حکومت‌ها برای حفظ آرامش جوامع با روش‌های مختلف به مقابله با بیکاری پرداختند و علمای اقتصادی بر توسعه کارآفرینی به عنوان موتور رشد و توسعه تأکید نمودند.

این پیام تصریح می‌کند: دانشگاه‌های بزرگ جهان آموزش و کارآفرینی را در برنامه خود قرار داده‌اند و یونسکو کسب مهارت‌های مختلف را از ضرورت‌های دانشگاهی دانسته‌ است و کشورهای توسعه یافته نیز با تأسیس سازمان‌هایی برای ترویج کارآفرینی سعی در فراهم آوردن زمینه‌ها برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی داشته و دارند که می‌توان آن را شکل ویژه‌ای از نوآوری و خلاقیت دانست که طی آن اقشار مختلف جامعه به خصوص جوانان هم از بلای رخوت و سستی رهایی می‌یابند و هم جامعه را به سوی تکاپوی مثبت سوق می‌دهند.

این پیام خاطرنشان می‌کند: با توجه به گسترش روز‌افزون نیازهای جدید در جامعه از طریق شناسایی فرصت‌ها می‌شود، شرایط را کنترل و مهار و در نهایت ایجاد شغل کرد که سبب آرامش رفاه و سعادت همه افراد جامعه می‌شود.

این پیام اضافه می‌کند: کارآفرین پلی بین صنعت و دانشگاه و یا به عبارتی پر کننده خلأ بین علم و بازار است و به دلیل نقش و جایگاه کارآفرینان در روند توسعه و رشد اقتصادی بسیاری از دولت‌ها و کشورهای توسعه یافته تأثیر دارد.

این پیام می‌گوید: کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه تلاش می‌کنند با حداکثر امکانات و بهره‌برداری از دستگاه‌های تحقیقاتی افراد بیشتری از جامعه را که دارای ویژگی‌های کار‌آفرینی هستند به آموزش در جهت کارآفرینی و فعالیت‌های کارآفرینانه تشویق کنند و هر کاری که در این جهت باشد در صورتی که منتج به نتایج عملی شود، مانند کارآفرینی اهمیت دارد.

این پیام در پایان یادآور می‌شود: ایجاد شغل تنها راهی برای انباشت پول و سرمایه نیست، بلکه دستاوردهای دیگری چون تضمین امنیت، تقویت استقلال، تنوع کار و حفظ کرامت انسانی دارد و امیدوارم این جشنواره نقشی برای رونق اشتغال در جامعه داشته باشد که نبود آن رکود را به دنبال دارد و رکود وقتی با تورم جمع شود فلاکت به بار می‌آورد.
الف
منبع : فارس
کد: 256911