آرشيو خبر صفحه بوشهر داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ظرفیت‌های قانونی پارک علم و فناوری برای حمایت از تجاری‌سازی ایده‌های نو
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۵
رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس گفت: ظرفیت‌های قانونی در پارک علم و فناوری برای حمایت از ایده‌های نو و تجاری‌سازی آنها فراهم است.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: حبیب رستمی صبح امروز در بازدید از مرکز خدمات فناوری و کسب و کار شهرک صنعتی بوشهر ۲ اظهار داشت: تجاری‌سازی فناوری راهکار خلق ارزش از فناوری است که برای تحقق آن لازم است تمام حلقه‌های زنجیره ارزش که شامل توسعه محصول، تولید، فروش، تحویل و خدمات پس از فروش است، از قوت لازم برخوردار باشند و اکنون درصدد هستیم تا با یک برنامه‌ریزی اصولی برای تجاری‌سازی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان که به مرحله تجاری رسیده‌اند، اقدام کنیم و نزدیکی به این قطب تولیدی استان می‌تواند راه رسیدن به این اهداف را هموارتر سازد.

وی با بیان اینکه مرکز خدمات فناوری و کسب و کار می‌تواند خلاء پارک‌ها به دلیل محدودیت مکانی را در حوزه صنعت پر کند، اظهار داشت: ظرفیت‌های قانونی پارک علم و فناوری برای حمایت از ایده‌های نو و تجاری‌سازی آنها فراهم بوده و تقویت ارتباط متقابل دانشگاه و صنعت از وظایف اصلی پارک است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی بوشهر نیز ضمن ارائه گزارشی از روند ساخت مرکز خدمات کسب و کار گفت: مرکز خدمات فناوری و کسب و کار شهرک صنعتی بوشهر ۲ با زیربنای یک‌هزار و ۹۴۰ متر مربع دارای ۲۴ دفتر کار است که تاکنون ۱۱ مشاور در ۱۳ دفتر این مرکز مستقر شده و ۳۰ قرارداد به ارزش ۸۰۷ میلیون ریال منعقد کرده‌اند.

مهدی صفوی افزود: صرفه‌جویی در وقت، سرمایه، دستیابی آسان به اطلاعات، ارتقاء فرهنگ استفاده از خدمات مشاوره‌ای و اجرایی کردن موارد کاربردی در محیط کار از مهم‌ترین مزایای مراکز خدمات فناوری کسب و کار است و مأموریت این مرکز در راستای بهینه‌سازی، کیفیت و استاندارد، بازار فروش، سرمایه‌گذاری، مالی و حقوقی، مدیریت و آموزش‌های تخصصی و عمومی است.

در راستای تفاهم‌نامه منعقد شده بین پارک علم و فناوری خلیج فارس و شرکت شهرک‌های صنعتی بوشهر صبح امروز رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی برای تقویت همکاری و استقرار مشاورین صنعتی در استان از مرکز خدمات فناوری و کسب و کار شهرک صنعتی بوشهر ۲ بازدید کردند.
الف
کد: 257947