آرشيو خبر صفحه گلستان داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دولت در قبال توهین نشریه «شارلی ابدو» ضعیف عمل کرده است
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۴
نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: توقع ما از دولت در این زمینه بسیار زیاد بود اما متاسفانه دولت بسیار ضعیف عمل کرد و وزیر امور خارجه کشورمان، نباید به فرانسه سفر می‌کرد.
دولت در قبال توهین نشریه «شارلی ابدو» ضعیف عمل کرده است
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: حجت‎الاسلام سید علی طاهری در مراسم برائت از اهانت کنندگان نشریه فرانسوی زبان «شارلی ابدو» در مدرسه علمیه امام صادق (ع) گرگان اظهار کرد: این آخرین اهانت دشمنان اسلام به ساحت مقدس نبی اکرم(ص) نبوده و نخواهد بود.

وی تصریح کرد: دشمنان اسلام پس از متولد شدن نبی اکرم (ص) در صدد آن بودند که وی را از بین ببرند اما لطف الهی شامل حال ایشان شد و از گزند آسیب‎ها، به دور ماندند.

طاهری افزود: ما تا به امروز شاهد این دشمنی‎ها از سوی دشمنان اسلام به ساحت مقدس پیامبر مهربانی‎ها(ص) و خاندان عصمت و طهارت (ع) بوده‌ایم و خواهیم بود.

نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: این تلاش مذبوحانه دشمن، فقط در تضعیف اسلام و مسلمانان صورت می‌پذیرد و اگر دقت کنید این حادثه اخیر در فرانسه همانند حادثه ۱۱ سپتامبر در آمریکا بوده است.

وی با بیان اینکه دولت‎های غربی با بهانه مختلف درصدد تضعیف دین اسلام هستند، خاطرنشان کرد: آنها شاید با این کار می‎خواهند امت اسلامی را محک بزنند و بنگرند که آیا مردم مسلمان به دین خود ارادت دارند یا خیر.

*انقلاب اسلامی ایران، یک بنگاه انقلابی در جهان است

طاهری انقلاب اسلامی ایران را یک بنگاه انقلابی دانست و افزود: انقلاب اسلامی ایران، یک بنگاه انقلابی در جهان است و توقع ما از دولت در این زمینه بسیار زیاد بود، اما متاسفانه دولت بسیار ضعیف عمل کرد و وزیر امور خارجه کشورمان نباید به فرانسه سفر می‎کرد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سکوت مسئولان وزارت امور خارجه کشورمان در قبال، نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» و توهین آشکار این نشریه به ساحت نبی مکرم اسلام(ص) گفت: ما از دستگاه دیپلماسی این انتظار را داریم که سفیر فرانسه را اخراج و اگر این امر میسر نشد حداقل این سفیر را به وزارت امور خارجه فرا بخوانند، اما چه بسا این امر صورت نگرفته است.

وی عملکرد رئیس جمهور کشورمان در این زمینه را ضعیف دانست و خاطرنشان کرد: رئیس قوه مجریه کشور باید اعتراض خود را به مراکز جهانی اعلام می‎داشتند.

طاهری خاطرنشان شد: چرا مسئولان دولتی در قبال یک انتقاد داخلی، به شدت به آن انتقاد پاسخ می‎دهند اما در برابر توهین یک نشریه به مقدسات چندین میلیارد نفر مسلمان، سکوت پیشه کرده‎اند.

گفتنی است در پایان این مراسم بیانیه‎ای از سوی طلاب مدرسه علمیه امام صادق(ع) گرگان قرائت شد.
الف
کد: 259510